PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkład Lubelszczyzny w Euro 2012?

  • KB    3 marca 2010 - 13:08

Przedstawiciele Spółki EURO 2012 odwiedzą dziś trzy miasta na Lubelszczyźnie. Delegacja będzie sprawdzać stan przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy.
Puławy, Nałęczów i Kazimierz Dolny wspólnie chcą zorganizować centrum pobytowe dla uczestników piłkarskiej imprezy.

To czy miasta ostatecznie otrzymają takie zadanie nie jest pewne, ale po wielu weryfikacjach pomysł „trójkąta": Kazimierz - Nałęczów - Puławy ciągle ma szansę na realizację. Projekt jest na liście około 40 propozycji, które wciąż są rozpatrywane przez organizatorów najważniejszej piłkarskiej imprezy w Europie. To jak wymienione miasta przygotowują się do przyjęcia uczestników EURO 2012 oceni komisja, w której składzie ma być m.in. jeden z pomysłodawców EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz.

Jak poinformował burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia dzisiejsza wizytacja rozpocznie się przed południem od Puław, które mają przygotować bazę sportową. Potem jej członkowie sprawdzą bazę hotelową w Kazimierzu, a na zakończenie pojadą do Nałęczowa, gdzie uczestnicy mistrzostw Europy mieliby korzystać z odnowy biologicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.