PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce otwarcie Centrum Interpretacji Zabytku

  • ZWI    23 stycznia 2013 - 15:07

Od 25 stycznia 2013 roku zainteresowani historią i architekturą Warszawy będą mogli odwiedzić nowe miejsce – Centrum Interpretacji Zabytku, będące częścią Muzeum Historycznego Warszawy.
Na razie czynna będzie ekspozycja stała – Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta, w lutym rozpoczną się cykle wykładów o Warszawie.

Otwarcie Centrum odbędzie się jutro, 24 stycznia, o godz. 16.30, w odrestaurowanych piwnicach Muzeum, przy ul. Brzozowej 11/13.

Centrum będzie miejscem spotkań i wydarzeń związanych z historią i architekturą Warszawy. Już 18 lutego przy ul. Brzozowej 11/13 rozpoczną się poniedziałkowe cykle wykładów poświęconych historii Warszawy, czasom odbudowy, a także wybranym zagadnieniom z zakresu architektury. Wśród prowadzących będą między innymi: Katarzyna Wagner (wykłady o Warszawie nowożytnej), Michał Krasucki (cykl Mieszkania XX wieku).

W ofercie Centrum znajdują się także zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży o zniszczeniach wojennych, odbudowie oraz architektach odbudowujących Stare Miasto.

W sezonie zimowym do końca kwietnia Centrum będzie czynne: we wtorki  w godz. 11 – 18, od środy do  piątku w godz.  9 – 16, w soboty i niedziele – od 10 do 18. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.