PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce ruszy nowy Jarmark Europa

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    21 sierpnia 2010 - 08:02

Jedno z największych targowisk świata zostało zrównane ziemią. Kończy się budowa nowego – Marywilska 44.
Po Jarmarku Europa został tylko śmietnik. Są tu tony złomu i makulatury, kilogramy metali i pogiętej blachy, pieluszki, manekiny, podarte ubrania, stringi, złamane wędki i dziecięce wózki – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Jarmark zlikwidowano 31 lipca, po 21 latach działalności.  W czasach świetności pracowało tam nawet 100 tys. ludzi. Z całej Polski przyjeżdżały mikrobusy na zakupy.

Kupcy przeniosą się na  nowy jarmark - Marywilska 44. Zostanie otwarty 4 września w sypialni Warszawy - w Białołęce. Inwestycja kosztowała ponad 100 mln zł. Handel będzie się odbywał w pięciu halach towarowych. Pomieszczą one 1360 stanowisk w pawilonach od 20 do 30 mkw.

Jarmark Marywilska 44 powstawał z trudem. Kupcy założyli spółkę Kupiec Warszawski, ale w maju stanęła ona przed groźbą upadłości. Brakowało chętnych do wynajmu pawilonów. Gdyby nie powstanie spółki celowej z Mirbudem, generalnym wykonawcą budowy, inwestycja by upadła.

Nowy jarmark we wrześniu będzie się reklamował w telewizji w całym kraju, ruszą też darmowe autobusy z centrum Warszawy – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.