PARTNER PORTALU
  • BGK

Władysławowski port powinien być publiczny

  • PAP    26 marca 2011 - 11:06

Port we Władysławowie powinien zachować charakter publiczny - uważa wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski. Resort skarbu analizuje możliwość przejęcia portu przez Urząd Morski w Gdyni.
Wiceminister skarbu powiedział, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. "Na razie możliwość przejęcia portu we Władysławowie przez Urząd Morski w Gdyni jest przedmiotem analiz" - zaznaczył.

Port we Władysławowie jest typowym portem rybackim z przystanią żeglarską i pasażerską. Pełni też funkcję przeładunkową dla towarów w ruchu krajowym. Położony jest w północnej części woj. pomorskiego, w powiecie puckim. Ma tu bazę około 60 kutrów rybackich, które łowią od 25 tys. do 35 tys. ton ryb rocznie.

W porcie działa m.in. stocznia remontowa, zakłady przetwórstwa ryb, fabryka mączki rybnej. Większość statków wpływających do portu nie może przekraczać 70 metrów długości i 4 metry zanurzenia. Ochraniają go dwa falochrony.

Port wchodzi do majątku Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich "Szkuner". Firma zarządza portem we Władysławowie; jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Zajmuje się głównie połowami i przetwórstwem ryb, świadczy usługi stoczniowe, remontuje kutry i mniejsze statki oraz zaopatruje kutry w lód i opakowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • INDIANER, 2011-03-26 23:18:27

    Właśnie,to zależy od tego,jaki kto PREZENTYJE punkt widzenia.Dla niektórych i większosci lepiej publiczny !!!Apaszka to chyba bardziej Apaczka!!!
  • Apaszka, 2011-03-26 21:51:36

    To zależy jaki kto reprezentuje punkt widzenia. Ja uważam, że lepiej prywatny niż publiczny...