PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze Poznania zachęcają do aktywnego spędzania świąt wielkanocnych

  • PAP/bad    31 marca 2018 - 09:15
Władze Poznania zachęcają do aktywnego spędzania świąt wielkanocnych
W każdą ostatnią sobotę miesiąca można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po podziemiach Fortu VI. Fot. poznan.pl

Wizytę w poznańskiej Palmiarni, wspólne malowanie pisanek w Zoo, czy zwiedzanie Fortu VI – proponują mieszkańcom miasta władze Poznania w okresie świąt wielkanocnych. W sobotę i wielkanocny poniedziałek otwarty będzie także m.in. basen Chwiałka.
  • Jak zaznaczyła Weronika Dopierała z biura prasowego poznańskiego magistratu, podczas świątecznego weekendu miasto Poznań zaprasza do aktywnego spędzania wolnego czasu.
  • Czynne będą m.in. baseny, Palmiarnia oraz Stare i Nowe Zoo.
  • Nie zabraknie również warsztatów wielkanocnych.

 

- Palmiarnia Poznańska w ten weekend przygotowała liczne atrakcje dla odwiedzających. Kurczaczki, króliki miniaturki, preparowane motyle i ręcznie malowane pisanki będzie można podziwiać do 3 kwietnia w sali dydaktycznej. Ponadto od 29 marca do 29 kwietnia w Pawilonie VIII dostępna będzie również wystawa +Żywe motyle i inne owady+. Podczas świąt będzie można odwiedzić Palmiarnię w godzinach: 27-31 marca od 9.00 do 17.00; 1-2 kwietnia od 9.00 do 18.00 - podkreśliła Dopierała.

Wielkanocne atrakcje przygotowało także m.in. poznańskie Zoo. W sobotę odbędzie się m.in. wspólne zdobienie wielkanocnych jajek w Ptaszarni. Od 1 kwietnia Stare i Nowe ZOO zmieniają godziny otwarcia na letnie - czynne będą w godz. Od 9.00 do 19.00.

W okresie świątecznym poznaniacy będą mogli ponadto skorzystać z niektórych ośrodków POSiR-u. Basen Chwiałka będzie czynny w sobotę i wielkanocny poniedziałek w godzinach 7.00-14.00, natomiast lodowisko Chwiałka będzie otwarte w sobotę między godz. 9.00 a 14.00, a także w wielkanocny poniedziałek w godz. 14.00-21.00.

Poznaniacy, którzy spędzają święta w mieście, będą się mogli w sobotę odwiedzić także Fort VI, przy ul. Lutyckiej 115.

- W każdą ostatnią sobotę miesiąca można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po podziemiach Fortu VI, gdzie znajdują się wystawy fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, magazyn prochu oraz pancerne stanowisko obserwacyjne. Wcześniejsze zapisy nie są konieczne. Zbiórka pod bramą Fortu VI w sobotę o godzinie 12.00 - poinformowała Dopierała.

Z kolei z okazji swoich 60. urodzin Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Młodych" w Poznaniu rozpoczęła akcję "Archiwum dla osiedla!". Jak mówiła Dopierała, "organizatorzy zachęcają mieszkańców do odszukania w domowych zbiorach i udostępnienia materiałów archiwalnych dotyczących historii najbliższej okolicy: terenów Rataj, Chartowa, Żegrza oraz samej spółdzielni. Jest to już trzecia odsłona projektu +...dla Osiedla+".

Materiały można dostarczać do 18 maja na adres: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Młodych" w Poznaniu, os. Piastowskie 16, 61-148 Poznań lub archiwum@osiedlemlodych.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.