PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze samorządowe wezmą udział w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej

  • PAP/AT    9 kwietnia 2018 - 09:56
Władze samorządowe wezmą udział w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej
Na pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej są alfabetycznie wypisane nazwiska wszystkich i nikt nie jest na nim wyróżniony (fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

10 kwietnia odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. W uroczystości wezmą udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
We wtorek, 10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tego wypadku. W uroczystości wezmą udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W Warszawie na obszarze zielonym między pl. Piłsudskiego a ul. Królewską odsłonięty zostanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.

Sasin poinformował w poniedziałek w radiu Zet, że pomnik odsłonią rodziny ofiar. W imieniu rodzin przemawiał będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj też: Duda: Zależy mi, by w Warszawie stanął pomnik Lecha Kaczyńskiego

Sasin wskazywał, że na pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej są alfabetycznie wypisane nazwiska wszystkich i nikt nie jest na nim wyróżniony. "Wyszliśmy z założenia, że wobec śmierci wszyscy są równi i tak chcemy, żeby ten pomnik był odbierany, jako pomnik absolutnie wszystkich" - dodał.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.