PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek dofinansuje kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży

  • AT    16 marca 2015 - 13:11
Włocławek dofinansuje kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży
Całościowa kwota środków budżetowych zaplanowanych do rozdysponowania w konkursie wynosi 462,5 tys. zł. (fot.flickr.com/Bernhard Latzko)

Z budżetu Włocławka zostaną dofinansowane obozy i kolonie socjoterapeutyczne dla dzieci. Będzie także udzielone wsparcie na organizację letnich półkolonii dla dzieci i młodzieży.
Wszystko to w ramach otwartego konkursu ofert, którego przedmiotem jest wykonywanie zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Całościowa kwota środków budżetowych zaplanowanych do rozdysponowania w konkursie wynosi 462,5 tys. zł. Przedsięwzięcia będą dofinansowane w ramach 10 zadań.

Na dofinansowanie obozów i kolonii socjoterapeutycznych dla dzieci w rodzin z problemem alkoholowym, które powinny być integralnym elementem rocznego programu socjoterapeutycznego i uzupełnieniem całorocznej pracy z dziećmi, zaplanowano kwotę 65 tys. zł.

Czytaj też: Wypadek w szkole, na wycieczce czy na koloniach? To gmina zapłaci odszkodowanie

Na organizowanie półkolonii w okresie wakacji letnich - 60 tys. zł. W formie powierzenia, będzie dofinansowane prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym – 50 tys. zł.

W ramach tego samego konkursu będzie też dofinansowane organizowanie pozalekcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym, w tym m.in. zajęć sportowych i rekreacyjnych, kulturalnych, rozwijających zainteresowania itp. – na ten cel zaplanowano 210 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.