PARTNER PORTALU
  • BGK

Włosi szukają plenerów

  • AZA    8 lipca 2010 - 12:31

Na zaproszenie Marszałka Województwa Podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego do Rzeszowa przyjedzie grupa włoskich filmowców szukających plenerów do nowej megaprodukcji.
Ekipa ta przygotowuje się do realizacji – na zlecenie włoskiej telewizji RAI - międzynarodowej produkcji zatytułowanej „Bitwa pod Wiedniem”. Marszałek Zygmunt Cholewiński spotka się z grupą włoskich producentów 9 lipca o godz. 11.00, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Podkarpackie jest jedynym w Polsce regionem, który Włosi odwiedzają w poszukiwaniu scenerii dla swojej mega produkcji. Filmowcy podczas swojego pobytu w województwie będą poszukiwać plenerów, w których można nakręcić zdjęcia batalistyczne, a także obiektów, które w filmie zagrałyby zamki, pałace i klasztory.

Ekipa producencka będzie brała udział w objeździe studyjnym po całym województwie. Włoscy filmowcy chcą przekonać się - nie tylko - czy znajdą odpowiednie plenery, ale także znaleźć firmy (głównie budowlane), które mogłyby współpracować przy produkcji filmu. Pobyt filmowców na Podkarpaciu organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Film „Bitwa pod Wiedniem” realizowany jest na zlecenie włoskiej telewizji RAI. Przygotowania do kręcenia filmu będą trwały około roku. Zdjęcia kręcone będą w 2011 roku, a film pojawić się ma na ekranach na przełomie 2012/2013 roku.

„Bitwa pod Wiedniem” będzie miała międzynarodową obsadę aktorską. Zagrają w nim m.in.: Adrien Brody, Harvey Keitel, F. Murray Abraham, a także polscy aktorzy: Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, Borys Szyc i Tomasz Karolak.

Pobyt włoskiej ekipy wraz z producentem Alessandro Leone i reżyserem Renzo Martinelli, jest wizytą studyjną i ma charakter wstępnego zapoznania się z możliwościami województwa. Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, zaprezentują ekipie walory regionu i zapewnią jej wsparcie, zwłaszcza w kwestiach logistycznych.

Jeżeli uda się przekonać włoskich filmowców, że Podkarpackie to najlepsze miejsce do nakręcenia prestiżowej, międzynarodowej produkcji filmowej, będzie to ogromną szansą na promocję dla Województwa Podkarpackiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.