PARTNER PORTALU
  • BGK

Włoszczowski dom kultury na głowie

  • PAP    17 listopada 2012 - 12:20
Włoszczowski dom kultury na głowie

Szósta edycja turnieju tańca breakdance "The Break Day" odbędzie się w sobotę we włoszczowskim Domu Kultury. Wystartują w nim zespoły z Polski i Ukrainy. Z kolei w niedzielę zaprezentowane zostaną filmy dotyczące kultury hip-hop.
"Jest to już szósta edycja naszego turnieju, co ważne pierwsza, którą można zaliczyć do grona imprez międzynarodowych. W sobotnim turnieju wystartują dwa zespoły z Ukrainy - Kickit Crew oraz West da Crew ze Lwowa" - powiedział organizator turnieju Mateusz Piątkiewicz z Domu Kultury we Włoszczowie.

Jak wyjaśnił Piątkiewicz, organizowane we Włoszczowie zawody będą rywalizacją drużyn. "Muzykę na turniej przygotował D.J. Przeplach, który jest jednym z najlepszych didżejów w gronie breakowych i funkowych w Europie. Współpracuje z nami od dłuższego czasu" - dodał.

Turniej jest wzorowany na innych, podobnych zawodach organizowanych na całym świecie. Najważniejszym jego elementem są pojedynki zespołów biorących w nim udział. "Pojedynek wygląda tak, że każdy z tancerzy ma jedno wyjście. Każde trwa od 10 do 30 sekund, w zależności od jego wytrzymałości. To oceniają sędziowie. Tancerze rywalizują w różnych stylach" - wyjaśnił Piątkiewicz.

Jego zdaniem tegoroczna edycja włoszczowskiego "The Break Day" jest przełomowa. Lokalny turniej wychodzi na arenę międzynarodową. Dzięki zagranicznym partnerom jest promowany na Ukrainie i w Rosji. "Od sześciu lat marzyliśmy o tym, by kiedyś była to impreza międzynarodowa. Po pięciu edycjach to marzenie się spełniło. Robimy wszystko, by w przyszłym roku odwiedzili nas zawodnicy z większej liczby europejskich krajów" - przyznał organizator.

Dom Kultury we Włoszczowie przygotowuje się obecnie do kolejnej imprezy tanecznej. "Tym razem będzie to turniej "dancehall". "To jest rodzaj tańca jamajskiego. 8 grudnia zorganizujemy jedne z pierwszych w regionie, ale też w Polsce zawodów tego typu" - zapowiedział Piątkiewicz.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.