PARTNER PORTALU
  • BGK

Wodociągowcy na Jasnej Górze

  • PAP    10 października 2010 - 14:42

Kilka tysięcy pielgrzymów modliło się w niedzielę na Jasnej Górze. Do częstochowskiego sanktuarium przybyli m.in. pracownicy firm wodociągowych z całej Polski.
Wodociągowcy przyjeżdżają do Częstochowy co roku już od 20 lat. W tym roku na Jasnej Górze zgromadziło się ich ok. 4 tys. Mszę dla nich odprawił biskup bydgoski, Jan Tyrawa. W homilii wskazał, że choć ludzie techniki - jakimi są inżynierowie - doskonale znają rządzące rzeczywistością prawa fizyki, świata nie da się wytłumaczyć jedynie za pomocą tych praw. "Pytanie o Boga brzmi: skąd się wzięła całość, wszystko to, co się jawi w polu naszej świadomości" - podkreślił. 

Funkcjonariusze służby więziennej - wśród nich szefowie tej formacji oraz pracownicy zakładów poprawczych - przyjechali z pielgrzymką do Częstochowy po raz 14. W sumie przybyło ok. 600 osób, m.in. dyrektor generalny Służby płk Jacek Włodarski.

Przekonywał on, że jasnogórskie spotkania często wyzwalają w pracownikach Służby nowe inicjatywy. "Np. wychowawca w areszcie w Chojnicach przekonał dwóch osadzonych i razem trenują, przygotowując się do wspólnego biegu maratońskiego (...). Przyjechała duża grupa z Lublińca - tam kobiety osadzone zajmują się osobami niepełnosprawnymi" - mówił płk Włodarski, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry.

Homilię podczas mszy dla funkcjonariuszy Służby Więziennej wygłosił kapelan aresztu śledczego w Wałbrzychu, ks. Bogusław Wermiński, który mówił m.in. o ciężarze posługi więzienników, jaką jest praca nad "odnową zagubionego, słabego człowieka".

Na niedzielny wieczór zaplanowano uroczysty koncert z okazji Dnia Papieskiego Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: