PARTNER PORTALU
  • BGK

Wodzisław Śląski gotowy na zimę

  • AT    4 grudnia 2011 - 18:12
Wodzisław Śląski gotowy na zimę

Zgodnie z podpisanym zarządzeniem prezydenta Wodzisławia Śląskiego w sprawie organizacji akcji zimowej i przeciwgołoledziowej powołany zostaje Miejski Zespół ds. Koordynacji akcji zimowej.
Jak donosi wodzisławski Urząd Miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) zarządzenie zawiera m.in. listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg oraz wykaz dróg (lokalnych miejskich) przeznaczonych do zimowego utrzymania przez SKM.

SKM przygotowały już zapas piasku i soli, którą ponownie dostarcza Miastu firma Gerpol z Gliwic. Do zabezpieczania zimą dróg stosujemy tylko te materiały, które są zgodne z normami. Zmagazynowaliśmy 60 ton soli, zamówiliśmy 200 ton piasku płukanego i 100 ton piasku żużlowego. Dodatkowo przygotowaliśmy 5,7 tony chlorku wapnia– wylicza Jacek Szkolnicki. - Zrobimy, co w naszej mocy, aby zimą miejskie drogi były utrzymane jak najlepiej – dodaje dyrektor SKM.

Drogi lokalne miejskie, o które dbać będą SKM, podzielone zostają na 3 grupy: pierwszej, drugiej i trzeciej kolejności zimowego utrzymania. W przypadku wystąpienia opadów śniegu lub innych typowo zimowych zjawisk drogi pierwszej kolejności będą odśnieżane i zabezpieczane jak najszybciej - informuje magistrat.

Drogi te zostaną odśnieżone na całej szerokości i posypane na całej długości. Również na całej szerokości odśnieżone, a także posypane na skrzyżowaniach, podjazdach i innych miejscach niebezpiecznych zostaną drogi drugiej kolejności. W przypadku dróg trzeciej kolejności przewiduje się przede wszystkim ich odśnieżanie.

Aby akcja zimowa przebiegała sprawnie, SKM przeprowadziły już przeglądy swoich maszyn: dwóch koparkoładowarek, dwóch solarek z pługami, dwóch opłużonych samochodów ciężarowych, dwóch ciągników z pługami i rozrzutnikami oraz dwóch odśnieżarek chodnikowych.

- Ten sprzęt pozwoli nam dbać o dobre warunki jazdy i poruszania się pieszych – mówi Jacek Szkolnicki. - Dodatkowo już teraz w różnych punktach miasta pojawiają się skrzynie z piaskiem, których rozlokowanych będzie w sumie 25. O stan dróg w dzielnicach zadbają podwykonawcy wyłonieni w przetargu. Muszą oni zapewnić osiem pługów, które będą mogły w razie konieczności podejmować natychmiastowe działania - dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Post, 2011-12-04 20:34:36

    Chciałoby sie odsnieżać,ale gdzie ten śnieg?
  • PUK PUK ZIMA, 2011-12-04 20:31:01

    dobrze, że przynajmniej wodzisław gotowy na zimę, bo niektórzy urzędnicy to chyba śpią przy tych biurkach i budzą się dopiero by coś kliknąć w komputerze i okazuje się... że zima już nastała i wszyskich zaskoczyła.