PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda śląski: na czas ŚDM będą ograniczenia w ruchu

  • PAP/MIW    13 lipca 2016 - 14:13
Wojewoda śląski: na czas ŚDM będą ograniczenia w ruchu
28 lipca kierowcy ciężkich pojazdów mogą mieć problem z przejazdem w okolicach Częstochowy. (fot. : pixabay.com)

• Podczas wizyty papieża Franciszka w Częstochowie (28.07) na niektórych drogach woj. śląskiego zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu.
• Obowiązywać będzie czasowy zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. 
• Zakaz obejmie obszar administracyjny Częstochowy oraz wybrane odcinki dróg w woj. śląskim.
Czasowy zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton zostanie wprowadzony na niektórych drogach woj. śląskiego podczas wizyty papieża Franciszka w Częstochowie – informuje biuro wojewody śląskiego.

Wprowadzone na podstawie rozporządzenia wojewody śląskiego ograniczenia obowiązywać będą 28 lipca od godz. 4 do godz. 16. Ograniczenia nie dotyczą autobusów.

Właśnie tego dnia Franciszek, który odwiedzi Polskę w ramach Światowych Dni Młodzieży odprawi na jasnogórskich błoniach mszę z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Według informacji biura, zakaz obejmie obszar administracyjny Częstochowy oraz podane odcinki dróg w woj. śląskim: drogę krajową nr 1 na odcinku od granicy z woj. łódzkim do węzła Pogoria w miejscowości Dąbrowa Górnicza, drogę S1 na odcinku od węzła Pogoria w miejscowości Dąbrowa Górnicza do zjazdu na autostradę A4 oraz drogi krajowe nr 46 i 43 - na całym obszarze woj. śląskiego.

Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów m.in. służb, a także tych przewożących szybko psującą się żywność, żywe zwierzęta, leki i środki medyczne, sprzęt transmisyjny stacji radiowych i telewizyjnych, sprzęt do obsługi imprez masowych na terenie Częstochowy, substancje techniczne niezbędne do funkcjonowania szpitali w Częstochowie oraz paliwo lotnicze do nieopodal leżącego lotniska w Pyrzowicach.

Szczegóły dotyczące zakazu oraz rekomendowanych objazdów na czas ŚDM można znaleźć m.in. na stronach internetowych Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ponadto, w związku ze spodziewaną dużą liczbą uczestników mszy z papieżem - kilkaset tysięcy osób - władze miasta opracowały tymczasowy plan organizacji ruchu w samej Częstochowie. Utrudnienia i zmiany obowiązywać tam będą od 27 lipca od godz. 10 do 28 lipca do godz. 18.

Jednym z najważniejszych dla mieszkańców ograniczeń będzie zakaz wjazdu dla wszelkiego ruchu kołowego do części centrum miasta, zlokalizowanej wokół Jasnej Góry.

Jednocześnie, pomimo tych utrudnień w centrum miasta, wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie, które biegną przez Częstochowę, będą przejezdne.

W związku z wyznaczeniem w mieście kilkunastu stref parkingowych dla przyjezdnych wiernych niektóre ulice czasowo będą jednokierunkowe. Mieszkańcy muszą się też liczyć z objazdami linii autobusowych.

Szczegółowe informacje dostępne są m.in. na stronach częstochowskich władz. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.