PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda u golinian

  • PAP    1 czerwca 2010 - 18:36

Z władzami gminy Golina i z ewakuowanymi mieszkańcami polderu zalewowego w tej gminie spotkał się 1 czerwca wojewoda wielkopolski. Zapewnił ich, że prognozy hydrometeorologiczne nie stanowią dla nich zagrożenia.
Na terenie polderu w Golinie woda zalała 86 gospodarstw (łącznie 120 budynków mieszkalnych i gospodarczych), podtopione zostały też łąki i tereny zielone należące do 226 mieszkańców. Na ok. 2550 ha terenu wylewiskowego są cztery miejscowości: Kolno, Węglewskie Holendry, Myśliborskie Holendry i Sługocinek.

Według wstępnych wyliczeń około stu osób z tego terenu kwalifikuje się do uzyskania pomocy rządowej dla powodzian.

Wojewoda Piotr Florek podczas spotkania omówił kwestie zasiłków oraz bezzwrotnej pomocy, przeznaczonej przez rząd dla powodzian. Zaapelował, aby wszystkie poszkodowane rodziny jak najszybciej zwracały się ośrodka pomocy społecznej.

Wojewoda prosił, by do wielkopolskiego kuratorium oświaty, które koordynuje organizację wypoczynku dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią, zgłosić też uczniów z zalanego terenu gminy. W ciągu kilku dni burmistrz przekaże do kuratorium dane 39 dzieci, które mogłyby skorzystać z wyjazdów edukacyjnych.

Dotąd w gminach woj.wielkopolskiego złożono 203 wnioski w sprawie wypłaty zasiłków przez samorządy. Wypłaciły one dotychczas 106 tysięcy zł dla 26 rodzin.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.