PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda wydał poradnik dla seniorów nt. bezpieczeństwa

  • PAP/em    31 lipca 2015 - 08:33

W poradniku "Bezpieczne życie seniorów", wydanym przez wojewodę podkarpackiego, znaleźć można informacje na temat sposobów działania oszustów wyłudzających pieniądze metodą "na wnuczka" lub praw konsumenta przy zawieraniu umów w ramach sprzedaży bezpośredniej.
Przygotowano ok. 20 tys. egzemplarzy poradnika. Będzie on sukcesywnie dystrybuowany przez samorządy. Część egzemplarzy trafi do uczestników uniwersytetów III wieku, działających na terenie województwa.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś-Błądzińska, poradnik powstał z myślą o osobach starszych, ich rodzinach i opiekunach.

"Zmieniające się uwarunkowania społeczne, w tym struktura pokoleniowa i demograficzna, postępująca skala starzenia się społeczeństwa, a także występujące w życiu codziennym zagrożenia uwrażliwiają nas na potrzeby osób w podeszłym wieku. Obligują nas do podejmowania skierowanych bezpośrednio do tej grupy społecznej działań profilaktycznych i pomocowych. Jedną z podjętych w tym zakresie inicjatyw jest właśnie poradnik" - powiedziała rzeczniczka.

Dostępna jest też elektroniczna wersja

W publikacji zawarto potrzebne informacje i wskazówki, w jaki sposób unikać zagrożeń w życiu codziennym. Są tam np. podpowiedzi dla osób starszych dotyczące ich praw jako konsumentów, w czasie zawierania umów na specjalnie przygotowanych pokazach w ramach sprzedaży bezpośredniej. Są także opisane schematy działania oszustów wyłudzających pieniądze metodą "na wnuczka"; wskazówki jak zażywać leki, aby były skuteczne; porady, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przygotowano także elektroniczną wersję poradnika. Jego pełny tekst dostępny jest na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie https://rzeszow.uw.gov.pl/poradnik/bezpieczne-zycie-seniorow

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.