PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewodowie zarządzili mecze bez kibiców

  • PAP    5 maja 2011 - 15:46
Wojewodowie zarządzili mecze bez kibiców

Piątkowy mecz Legii Warszawa z Koroną Kielce oraz sobotnie spotkanie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze odbędą się bez udziału publiczności.
O swej decyzji poinformował w czwartek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zapowiedział, że w piątek będzie rozmawiać z władzami Legii Warszawa na temat sposobów poprawy bezpieczeństwa na meczach z udziałem tego klubu. Spotkanie ligowe z Koroną Kielce odbędzie się bez udziału publiczności.

Wojewoda wyjaśnił, że podjął taką decyzję na wniosek policji. Przedstawiła ona długą listę incydentów, do których w ostatnich tygodniach doszło na stadionie Legii. - Wiem, że dzisiejsza decyzja godzi w prawdziwych kibiców, nie jest też korzystna dla piłkarzy, to oni są ofiarami kibolskich wybryków - podkreślił wojewoda.

Dodał, że zwrócił się do prezydent Warszawy, by zgodę na organizację imprez masowych (meczów) na stadionach Legii i Polonii wydawała każdorazowo oddzielnie, a nie np. na całą rundę wiosenną.

We wtorek, po finale piłkarskiego Pucharu Polski, pseudokibice Legii i Lecha Poznań zdemolowali stadion Zawiszy w Bydgoszczy.

Podobna decyzja zapadła w sprawie najbliższego spotkania ligowego Lecha z Górnikiem Zabrze. Podjął ją wojewoda Piotr Florek.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.