PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na "Noc w bibliotece"

  • PAP    24 kwietnia 2014 - 12:28

- "Katalońska noc w bibliotece" będzie zwieńczeniem trwających od środy XIII Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża". W piątek Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie będzie czynna do północy. Zaplanowano m.in. grę terenową "Spodziewaj się inkwizycji".
W trakcie Małopolskich Dni Książki (23-24 kwietnia) w księgarniach na kupujących czekają rabaty, a do każdej zakupionej książki dodawana jest róża. W tym roku do akcji włączyło się 61 księgarń w całym województwie, a Wojewódzka Biblioteka Publiczna przygotowała imprezy towarzyszące. O swojej liście ulubionych lektur i historii tworzenia domowej biblioteki opowie w czwartek Jerzy Stuhr.

Zwieńczeniem Małopolskich Dni Książki będzie w piątek "Katalońska noc w bibliotece". "Piątkowy wieczór to dobry czas, by przyjść do biblioteki całą rodziną i przekonać się, że jest to miejsce, w którym nawet o nietypowych porach dzieje się coś ciekawego" - powiedział dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Jerzy Woźniakiewicz.

Jak dodał, w nocy będzie można zajrzeć do miejsc dla czytelników niedostępnych, m.in. do pracowni introligatorskiej i do pracowni Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej.

Jedną z atrakcji będzie gra terenowa "Spodziewaj się inkwizycji", podczas której uczestnicy będą szukać w książkach wskazówek, które doprowadzą ich do tajnych dokumentów inkwizycji. Zaplanowano także warsztaty tańca z chustą, występ zespołu Aire Andaluz, spotkanie nt. hiszpańskiego komiksu, organizowane przez Małopolskie Studio Komiksu oraz rozmowę z szefem kuchni Adamem Chrząstowskim o związkach sztuki i kuchni. Dla dzieci i młodzieży będą hiszpańskie gry i zabawy.

Na łowców książkowych okazji czekać będzie Kiermasz Książek Wycofanych ze zbiorów biblioteki, a także akcja wymiany lektur Drugie Życie Książki.

Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża" są organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.