PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewódzkie Zawody Ratownictwa Powodziowego

  • AZA    19 maja 2011 - 20:35

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego zmierzą się zawodach ratownictwa powodziowego, w ramach programu edukacyjnego "Zdążyć przed powodzią".
Finał zawodów odbędzie się 23 maja 2011 r. (szkoły gimnazjalne) i 24 maja 2011 r. (szkoły podstawowe) w Bielinku na terenie Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Zawody objęte są patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska – Stanisława Gawłowskiego, który będzie też gościem honorowym zawodów w dniu 23 maja, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochronny Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie  – Jacka Chrzanowskiego, którzy wyróżnioną najlepsze drużyny cennymi nagrodami.

„Zdążyć przed powodzią” to jedyny w Polsce program edukacji powodziowej, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie szkoły, których uczniowie mieszkają na terenach zagrożonych powodziami.

W tegorocznej edycji programu uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznych metod ograniczenia strat indywidualnych w trakcie zagrożenia powodziowego. Zawody pozwalają uczestnikom zapoznać się z lokalnym planem ochrony przed powodzią, przygotować Rodzinny Plan Powodziowy, wykonać podstawowe czynności ratownicze oraz uczą jak zabezpieczyć miejsce zamieszkania przed zalaniem.

Program nie opiera się na ostrej rywalizacji – jego głównym celem jest włączenie do współpracy jak najszerszej grupy uczestników. Adresatami akcji są uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz pierwszej i drugiej klas gimnazjum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.