Województwo dofinasuje ochronę zabytków

200 tysięcy złotych na wsparcie prac remontowo-konserwatorskich przy obiektach zabytkowych rozdzielił Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa.

Ostateczną decyzję w sprawie podziału funduszy podejmą radni Sejmiku Województwa. Zarząd zdecydował też o przeznaczeniu dodatkowych 500 tysięcy złotych na prace konserwatorskie w obiektach zabytkowych na terenie województwa.

Pieniądze z budżetu województwa mają formę dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków i położonych na terenie województwa.

Na ogłoszony przez Urząd Marszałkowski nabór wpłynęły 34 wnioski spełniające wymogi formalne, głównie z parafii, które ubiegały się w sumie o 2,3 mln złotych dotacji na zaplanowane prace  konserwatorskie.

- Nie dla wszystkich starczyło pieniędzy, dlatego zdecydowaliśmy o zwiększenie kwoty dotacji na ten cel o dodatkowe 500 tysięcy złotych i drugi konkurs, który zostanie ogłoszony prawdopodobnie w kwietniu – mówi marszałek Adam Jarubas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE