PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwo wesprze festiwal operowy

  • KB    12 marca 2010 - 09:46

Bydgoska Opera Nova ogłosiła dziś szczegóły tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Operowego, prestiżowej i największej tego typu imprezy w kraju.
Spotkanie z najciekawszymi realizacjami polskich scen muzycznych, a także z interesującymi spektaklami zagranicznymi otworzy premierowe przedstawienie „La Gioconda” w wykonaniu gospodarzy.

Polskie i zagraniczne zespoły operowe i baletowe wyznaczyły sobie spotkanie w Bydgoszczy już po raz siedemnasty. Wydarzenie współfinansuje samorząd województwa. Marszałkowskie wsparcie wynosi 350 tysięcy złotych.

Do Bydgoszczy między 24 kwietnia a 9 maja zapowiedziały się Teatr Wielki z Łodzi i Teatr Wielki z Poznania oraz gdańska Opera Bałtycka i chorzowski Teatr Rozrywki, a także Litewski Narodowy Teatr Opery i Baletu i rewelacyjna formacja baletowa z Kuby Danza Contemporanea de Cuba. Zobaczymy i usłyszymy między innymi „Aidę” Verdiego, „Eugeniusza Oniegina” Czajkowskiego, „Wertera” Masseneta i „Żydówkę” Halevy’ego.

Własne realizacje pokażą też studenci trzech polskich uczelni muzycznych: Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Akademii Muzycznej w Warszawie i Akademii Muzycznej imienia Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.