PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwo wspiera opiekę paliatywną

  • KB    3 marca 2010 - 11:12

300 tysięcy złotych trafi z budżetu województwa kujawsko -pomorskiego do instytucji i stowarzyszeń opiekujących się osobami przewlekle i terminalnie chorymi.
Wsparcie przyznano w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu na wykonywanie zadań publicznych samorządu województwa w zakresie pomocy społecznej w zakresie opieki paliatywnej.

Na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski wpłynęły 23 oferty, po których ocenie zdecydowano o dotowaniu 20 projektów. Spora część konkursowych projektów dotyczyła upowszechniania wiedzy o opiece paliatywnej i pielęgnacji osób z najcięższymi schorzeniami.

- Opieka nad ludźmi terminalnie chorymi to niezwykle ciężka, ale potrzebna praca lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy. To dzięki nim chorzy zyskują ulgę w cierpieniu, a ich rodziny wsparcie psychiczne, tak potrzebne w obliczu choroby bliskiego człowieka. Ich wysiłek zasługuje na najwyższe uznanie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

To trzecia edycja konkursu z zakresu opieki paliatywnej ogłoszona przez samorząd województwa. W ubiegłym roku na pomoc chorym przeznaczono 300 tysięcy złotych na dofinansowanie 22 projektów. Za tą kwotę organizacje pożytku publicznego zrealizowały warsztaty, szkolenia i zajęcia rehabilitacyjne dla osób chorych i ich rodzin oraz zakupiły wyposażenie i sprzęt niezbędny do funkcjonowania placówek opiekujących się osobami cierpiącymi na przewlekłe i nieuleczalne schorzenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.