PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwo zachęca artystów

  • KB    23 marca 2010 - 13:03

Województwo Małopolskie ogłasza III edycję nagrody "Ars Quaerendi".
Samorząd województwa małopolskiego, aby zachęcić twórców do podejmowania ambitnych przedsięwzięć o wysokich walorach artystycznych, które w efekcie przyczynią się do urozmaicenia regionalnej oferty kulturalnej i pobudzenia życia kulturalnego regionu, podjął decyzję o ustanowieniu corocznej Nagrody Województwa Małopolskiego "Ars Quaerendi" za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Właśnie rusza kolejna edycja konkursu. Wnioski można składać do 22 kwietnia.

Nagroda "Ars Quaerendi" pozwala na wskazanie i nagrodzenie tych przedstawicieli świata kultury, sztuki i nauki, którzy przełamując różnice pokoleniowe umieją dzielić się swoim doświadczeniem z młodymi następcami, a ci swoim młodzieńczym entuzjazmem dają inspirację Mistrzom. Nagroda jest doroczną nagrodą przyznawaną w drodze konkursu w kategoriach: Mistrz i Uczeń oraz za projekt realizowany wspólnie przez nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń.

Corocznie jest do rozdania pięć nagród w kategorii Mistrz, pięć nagród w kategorii Uczeń oraz pięć nagród za projekty realizowane przez nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń.

W sumie roczna pula środków przyznanych przez zarząd województwa małopolskiego na nagrodę wynosi 175 000 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.