PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojnicz ma nowoczesną salę sportową

  • KB    24 marca 2010 - 09:20

Wczoraj (23. marca) odbyło się uroczyste otwarcie sali sportowej przy Zespole Szkól Licealnych i Technicznych w Wojniczu, w powiecie tarnowskim.
Jak zadeklarował wicemarszałek Roman Ciepiela., województwo planuje uruchomić dodatkowe 120 mln zł na budowę kolejnych hal sportowych w Małopolsce.

- Ta inwestycja wpisuje się w wielkie budowanie Małopolski, jest to nasz wspólny sukces województwa i powiatu. Chcielibyśmy aby przy każdej większej szkole taka hala sportowa mogła służyć młodzieży – mówił Ciepiela, gratulując otwarcia nowoczesnego obiektu.

Sala sportowa w Wojniczu to jedna z najnowocześniejszych  hal w regionie, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych o wymiarach 36 x 19 m z trybuną dla ponad 150 widzów Koszt budowy obiektu wyniósł 4,5 mln zł, z czego 3 mln zł pochodzi z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałe 1,5 mln zł pokrył samorząd powiatowy.

Inwestycja zrealizowana przez powiat tarnowski posiada nowoczesne zaplecze sanitarne i wysokiej jakości wyposażenie sportowe. Projekt sali, który powstał w 2004 roku wzorowany był na obiekcie w Żabnie, który funkcjonuje przy szkole prowadzonej przez powiat. Wśród nowatorskich rozwiązań zastosowano ogrzewanie energią  pochodzącą z kotłów na tzw. biomasę, w których spala się drewno.  Salę o powierzchni 1200 m2 można podzielić na trzy równoległe boiska oddzielone kurtynami, na których w odbywać się mogę rozgrywki w różnych dyscyplinach. Od nowego roku szkolnego zamierza się otworzyć klasy sportowe o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz piłka nożna.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.