PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz Samorządowcem Podbeskidzia 2017

  • PAP/JS    2 czerwca 2017 - 19:50
Wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz Samorządowcem Podbeskidzia 2017
Radosław Ostałkiewicz (fot. facebook(

Wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz otrzymał nagrodę im. Marty Garapich "Samorządowiec Podbeskidzia 2017" r., które przyznaje bielskie Stowarzyszenie Niezależni.BB. Wyróżnienie wręczył laureatowi europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.
Wyboru laureata dokonuje kapituła złożona z osób z doświadczeniem publicznym, które obecnie nie pełnią funkcji i są niezaangażowane politycznie.

Radosław Ostałkiewicz ma 38 lat. Został wójtem podbielskiego Jaworza po ostatnich wyborach samorządowych.

"W swojej działalności samorządowej staram się służyć ludziom, bo to oni mnie wybrali. Samorząd to służba niełatwa, ale zarazem taka, którą można realizować z pasją. Obiecuję, że tej nagrodzie nie przyniosę ujmy" - powiedział samorządowiec odbierając nagrodę.

Jeden z liderów, przyznającego nagrodę, stowarzyszenia Janusz Okrzesik powiedział, że nagroda przyznawana jest samorządowcom z terenu Podbeskidzia, którzy wyróżnili się w danym roku szczególnymi osiągnięciami lub obdarzeni są dużym autorytetem i szacunkiem w swoim środowisku. "Stowarzyszenie przyznaje nagrodę, aby upamiętnić rocznicę pierwszych po 1939 r. wolnych wyborów samorządowych, które zostały przeprowadzone 27 maja 1990 r." - wyjaśnił.

Wyboru laureata dokonuje kapituła złożona z osób z doświadczeniem publicznym, które obecnie nie pełnią funkcji i są niezaangażowane politycznie. W jej składzie są m.in. byli wojewodowie bielscy - Mirosław Styczeń i Andrzej Sikora, a także byli prezydenci Bielska-Białej Krzysztof Jonkisz i Zbigniew Leraczyk.

Nagrodzie patronuje sędzia Marta Garapich, która po wyborczym zwycięstwie kandydatów Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w 1989 r., pełniła w istniejącym wówczas województwie bielskim funkcję pełnomocnika rządu ds. reformy samorządowej. W 2015 r. sędzia została pierwszą laureatką wyróżnienia. Po jej śmierci kapituła postanowiła nazwać jej imieniem nagrodę.

Radosław Ostałkiewicz ma 38 lat. Został wójtem podbielskiego Jaworza po ostatnich wyborach samorządowych. Z samorządem związany jest od 13 lat. Wcześniej był m.in. zastępcą wójta. Pracował także jako wykładowca na uczelni. Jest przewodniczącym Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, który powstał, by zająć się transportem publicznym w rejonie.

Oprócz laureata, do nagrody nominowani byli także: sołtys Ochab Michał Bieniek, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz szefowa rady osiedla Bielsko-Południe Joanna Kostecka.

Niezależni.BB to stowarzyszenie zrzeszające bielszczan, zaangażowanych w działalność społeczną na różnych szczeblach w mieście, m.in. w radzie miejskiej. Sprzeciwiają się upolitycznieniu samorządów. W ostatnich wyborach w Bielsku-Białej kandydat stowarzyszenia - Janusz Okrzesik, rywalizował w drugiej turze o stanowisko prezydenta miasta z późniejszym zwycięzcą Jackiem Krywultem. Stowarzyszenie ma swoją reprezentantkę w 25-osobowej radzie miejskiej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.