PARTNER PORTALU
  • BGK

Wręczą Izabelle

  • AZA    13 maja 2011 - 19:07

Nagrody Izabelle za najciekawsze wydarzenia muzealne w regionie wręczy animatorom marszałek Wielkopolski Marek Woźniak we wtorek 17 maja.
W przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzeów, 17 maja o godz. 12.00 w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu, Oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczy nagrody „Izabella 2010” za najciekawsze wydarzenia muzealne w regionie. Ogólnoświatowe święto muzeów, będące pretekstem do zorganizowania uroczystości, jest obchodzone w tym roku w Wielkopolsce już po raz trzydziesty czwarty.

Wielkopolskie Przedsięwzięcie Muzealne „Izabella” organizowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Fundację Muzeów Wielkopolskich i odbywa się od dziewięciu lat. Jury przyznaje nagrody w czterech kategoriach: za działalność wystawienniczą, działalność edukacyjną, promocyjną i marketingową, działalność naukową i konserwatorską oraz działalność wydawniczą.

Statuetka Izabelli to nagroda honorowa. Jest ona wyrazem uznania dla najważniejszych wielkopolskich wydarzeń muzealnych minionego roku. Tradycyjnie, podczas uroczystości spotkają się muzealnicy z Wielkopolski, reprezentujący instytucje muzealne: państwowe, samorządowe i prywatne.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów, 14 maja organizowana jest „Noc Muzeów”, podczas której ekspozycje udostępniane są zwiedzającym bezpłatnie, a w niektórych placówkach prezentowane są dzieła zwykle przechowywane w magazynach. Ponadto muzea przygotowują liczne atrakcje, takie jak: wykłady, prezentacje, prelekcje oraz specjalne animacje i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Muzea podległe Samorządowi Województwa Wielkopolskiego włączają się w tę akcję proponując zwiedzającym wzięcie udziału w wyjątkowych projektach. Między innymi Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, w ramach obchodów 55 - lecia swojego istnienia organizuje nocne widowisko „światło i dźwięk”, a Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na „Historię zapisaną w kamieniach, czyli nocną wizytę w lapidarium”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.