• PARTNERZY PORTALU

Wróci mały ruch graniczny z Rosją? MSWiA ma inne zdanie niż MSZ

Wiceminister spraw zagranicznych Marek Ziółkowski, podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, poinformował, że wkrótce mały ruch graniczny z Rosją może zostać odwieszony. Resort MSWiA jednak ma inne zdanie na ten temat. Twierdzi że „nie ustała podstawowa przyczyna zawieszenia małego ruchu granicznego”.
Wróci mały ruch graniczny z Rosją? MSWiA ma inne zdanie niż MSZ

- Posiadane przez nas informacje jednoznacznie wskazują, że nie ustała podstawowa przyczyna zawieszenia małego ruchu granicznego. Podstawową przyczyną decyzji o nieprzywróceniu małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim były kwestie bezpieczeństwa – informuje biuro prasowe MSWiA. 

Mały ruch graniczny zawieszony został z początkiem lipca, na czas trwania szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży. Po miesiącu kontrole na przejściach zostały zniesione, ale tylko na granicy z Ukrainą. Na przejściach granicznych z Obwodem Kaliningradzkim sytuacja pozostała bez zmian - aby przekroczyć granicę z Federacją Rosyjską potrzebna jest wiza.

Do czasu zawieszenia umowy mały ruch graniczny między Polską i Rosją był możliwy od lipca 2012 r. i obejmował cały obwód kaliningradzki oraz część województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ułatwiał mieszkańcom tych terenów regularne przekraczanie wspólnej granicy. Rosjanie przyjeżdżali do Polski na zakupy (spożywcze, po sprzęt AGD, RTV, czy odzież), a Polacy zaopatrywali się w Rosji w tańsze paliwo.

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do życie!: Masz racje za obecnej złodziejskiej władzy PiS gdzie, Konstytucja jest niczym rolka papieru toaletowego oczywiste jest iż stracili mandat jaki otrzymali w wyborach parlamentarnych 2015roku! Celem uporządkowania Państwa przed dalszą destabilizacją,zapowiadanymi kolejnymi zamachami na trójp...odział władzy Konstytucyjnej powinno interweniować Wojsko Polskie odsuwając bandytów od władzy (chyba że już w kiblu recytują apel smoleńskich psychopatów , wtedy biada tobie Polaku). rozwiń

prawica, 2016-09-24 18:32:51 odpowiedz

Do życie!: Masz racje za obecnej złodziejskiej władzy PiS gdzie, Konstytucja jest niczym rolka papieru toaletowego oczywiste jest iż stracili mandat jaki otrzymali w wyborach parlamentarnych 2015roku! Celem uporządkowania Państwa przed dalszą destabilizacją,zapowiadanymi kolejnymi zamachami na trójp...odział władzy Konstytucyjnej powinno interweniować Wojsko Polskie odsuwając bandytów od władzy (chyba że już w kiblu recytują apel smoleńskich psychopatów , wtedy bada tobie Polaku). rozwiń

prawica, 2016-09-24 16:58:21 odpowiedz

Stanowisko Mariusza Błaszczaka w przedmiotowej sprawie jest trafione,oparte nie tylko o dobro interesu społecznego , lecz i bezpieczeństwo Polski.Beata Mazurek Komitet Polityczny PiS współautorka największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystk...ich klas w obrębach gmin ściany wschodniej kraju, nie tyko zdestabilizowała celowo cały system prawny , lecz przyczyniła się tym samym celowego zamachu na Trybunał Konstytucyjny trójpodziału władzy sądowniczej. Przy obecnym stanie rzeczy jesteśmy krajem bandyckim okradającym świadomie własne społeczeństwo, terroryzując wszystko co stanie na drodze celem niszczenia prawa, uczciwości, dumy Narodowej, okradając mieszkańców miast właścicieli nieruchomości i budynków z dóbr w powyższym procederze i resztek godności, jako niewolników PiS
bez żadnych praw. Wnioski- Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej od dwóch lat produkował się jak ugryźć Stany Zjednoczone oby nie interweniowały w sprawy wschodniej Europy, okazuje się iż PiS właśnie podał Nas i Ukrainę do rozbioru na tacy(nie możemy być Państwem demokratycznym gdyż jesteśmy krajem bezprawia i zorganizowanej przestępczości, zaś Rosja tyko obawiam się uporządkuje bajzel terrorystyczny w Polsce powstały przez obecną władzę).
rozwiń

życie!, 2016-09-24 14:50:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE