PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Avant Art Festival tuż tuż. To już 9. edycja

  • PAP/jm    2 października 2016 - 10:22

Kilkanaście koncertów, przede wszystkim artystów grających muzykę awangardową i eksperymentalną, projekcje filmów oraz pokazy teatru Butoh, znalazło się w programie 9. edycji Avant Art Festiwalu, który rozpocznie się w poniedziałek (3 października) we Wrocławiu.
Każda edycja Avant Art Festiwalu poświęcona jest sztuce alternatywnej innego kraju; w latach poprzednich szeroko prezentowano twórczość artystów z Węgier, Norwegii, Szwajcarii, Rosji, Niemiec czy Polski. W tym roku będzie to Japonia.

- Tegoroczny Avant Art będzie największą prezentacją sztuki japońskiej od wielu lat. W programie znalazło się bardzo dużo projektów, przede wszystkim muzycznych, ale również pokazy teatru Butoh w wydaniu eksperymentalnym, wystawy oraz projekcie filmów - powiedział dyrektor festiwalu Kostas Georgakopulos.

Wśród gości tegorocznej edycji Georgakopulos wymienił m.in. perkusistkę Ikue Mori, muzyków Phew czy Keiji Haino. - To artyści niszowi, nieznani w Polsce, jednak to wielkie gwiazdy sztuki eksperymentalnej i awangardowej - mówił dyrektor.

Podczas festiwalu prezentowane będą również polskie projekty muzyczne. Na scenie zaprezentuje się m.in. Zamilska - producentka i kompozytorka muzyki techno czy szczeciński zespół Kristen. Prezentowane będą również projekty, które powstały w koprodukcji polsko-japońskiej, w tym koncerty muzykologa Pawła Romańczuka oraz japońskiego performera Nao Nishihara.

W ramach festiwalu odbędzie się również przegląd filmów poświęconych muzycznej scenie Japonii.

Avant Art Festival zakończy się w sobotę (8 października).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.