PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław będzie bił gitarowy rekord Guinnessa 2016

  • pt    29 kwietnia 2016 - 11:33
Wrocław będzie bił gitarowy rekord Guinnessa 2016

• Nie trzeba być wirtuozem gitary, by 1 maja wziąć udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa.
• Wystarczy gitara i znajomość pięciu podstawowych akordów potrzebnych, by zagrać utwór „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.
Gitarowy Rekord Guinnesa rozpoczyna się 1 maja o godz. 10 na wrocławskim Rynku. Wtedy też rozpoczyna się rejestracja uczestników. Aby móc wpisać się na listę nie trzeba mieć 18 lat.

Warunkiem jest zabranie ze sobą jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport, itp.) i wypełnienie zgłoszenia. Udział w rekordzie jest bezpłatny.

Od godz. 10 na scenie w Rynku trwać będą występy artystów zaproszonych do bicia rekordu. O godz. 15.45 kończy się rejestracja uczestników. Bicie rekordu nastąpi ok. godz.16.

O godz. 17.30 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, w którym wystąpią Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, Dżem, DragonForce oraz Scott Henderson. Koncert odbędzie się w kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1.

Koncert gwiazd

Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu bilet na Koncert Gwiazd kosztował będzie 30 zł i będzie do nabycia podczas rejestracji.

Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska.

Gitarowy Rekord Guinnessa jest częścią 3-Majówki 2016. 2 i 3 maja na dwóch scenach, na Pergoli i w Hali Stulecia wystąpi czołówka polskiej sceny muzycznej m.in. Kult, Hey, Brodka, Kortez, Artur Rojek, Mela Koteluk, Fisz Emade Tworzywo, Lao Che, Pidżama Porno, Happysad, Coma, Maria Peszek, Taco Hemingway, Jelonek, Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Domowe Melodie, Organek, Łąki Łan, Skalpel, Gooral i Kamp! Gwiazdorską obsadę zamyka uwielbiana przez polską publiczność belgijska wokalistka - Selah Sue, uważana za jedno z największych objawień muzyki soulowej XXI wieku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Marysia i Eugeniusz, 2016-05-01 09:20:47

    Ruszamy 9 gitar ochoczo Marysia i zespół Amazonki Wrocławskie