PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław i Lille coraz bliżej

  • wer/www.wroclaw.pl    29 października 2011 - 10:02
Wrocław i Lille coraz bliżej

Wrocław i Lille zacieśniają współpracę. W piątek 28 października 2011 r. oba miasta podpisały porozumienie o współpracy i plan wspólnych działań w latach 2012-2013.
- Będziemy mogli skorzystać z doświadczeń Lille wynikających z organizacji projektu Europejskiej Stolicy Kultury w 2004 r. W przyszłym roku Europa będzie u nas grała w piłkę nożną, a kilka lat później właśnie w Lille, więc będziemy mogli przekazać partnerom część swoich doświadczeń - mówił o wspólnym projekcie prezydent Rafał Dutkiewicz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Pierre de Saintignon, wiceprezydent Lille zaznaczył, że choć polskie i francuskie miasta dzieli 1000 kilometrów, mają wiele wspólnego.

- Jesteście mocni przez wasze uniwersytety i poszukiwanie innowacyjności - my też, macie wspaniałe centrum badawcze - my też, macie chęć rozwijania się na polu kulturalnym - my również. Mam więc wrażenie, że możemy pójść tą drogą razem - powiedział tuż przez podpisaniem porozumienia Pierre de Saintignon.

Z kolei prezydent Rafał Dutkiewicz podkreślił, że dla Wrocławia kluczowymi elementami są wysoki poziom uczestnictwa w kulturze oraz zwiększenie ruchu turystycznego.

- To w Lille powiodło się znakomicie i my możemy z tych doświadczeń skorzystać. Nasi partnerzy będą się przyglądać przygotowaniom do Euro 2012, aby w przyszłości skorzystać z naszych dobrych i złych doświadczeń. W ramach naszej współpracy miedzy innymi wspólnie wydamy w języku francuskim "Mikrokosmos. Portret miasta środkowoeuropejskiego" Normana Daviesa i Rogera Moorhouse'a. Ten i wiele innych elementów sygnowanej dziś współpracy obu miast może w przyszłości okazać się drogą do zawarcia partnerstwa - mówił na uroczystości podpisania dokumentu porozumienia prezydent Dutkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.