PARTNER PORTALU
 • BGK

Wrocław. Książka zamiast biletu MPK

 • JL    5 września 2016 - 09:58
Wrocław. Książka zamiast biletu MPK
8 września w komunikacji miejskiej we Wrocławiu zamiast biletu wystarczy mieć książkę. Fot. Pixabay.com

Wrocław przyłącza się do obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem.
Każdy wrocławianin, który w komunikacji miejskiej 8 września będzie czytał książkę, może podróżować bez biletu, a przy kontroli zamiast mandatu dostanie zakładkę do książki. Liczyć się będą zarówno książki tradycyjne, jak i e-booki na czytnikach (nie na tabletach lub smarfonach).

W tym dniu we Wrocławiu planowane są również inne atrakcje. Między innymi w ramach akcji #czytamwroclaw wrocławianie mogą wziąć udział w konkursie czytelniczym, w którym do wygrania jest sześć skoków ze spadochronem.

Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem obchodzony jest na całym świecie 8 września. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1965 roku, a jego głównym celem jest przypominanie społeczności świata o jednym z fundamentalnych praw człowieka – prawie do edukacji, która jednak w wielu krajach i dla wielu ludzi wciąż jest dobrem luksusowym. Tego dnia na całym świecie odbywają się wydarzenia promujące umiejętność pisania i czytania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Eleonora, 2016-09-09 14:43:48

  Do AdaR.: W zeszłym roku też to było organizowane, także wielkie brawa dla nich, że zrobili kontynuacje.
 • bydgoszczanin, 2016-09-05 14:23:53

  Ja też popieram tę inicjatywę i akcję. Przykro mi tylko, że nie ogłosił tego na konferencji prasowej Pan Schetyna lub inny prominentny krzykacz KOD-u lub Platformy "Obywatelskiej". Musi są zajęci kopaniem dołków pod Jarosławem Kaczyńskim. Pozdrawiam Wszystkich Wrocławian i Zarząd Komunikac...ji Miejskiej Wrocławia - niezwykłego Miasta.  rozwiń
 • AdaR., 2016-09-05 12:24:35

  Jedna z ciekawszych inicjatyw, o których ostatnimi czasy słyszałam. Wyrazy uznania dla Wrocławia i tamtejszego MPK.