PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław ma kulturalny potencjał

  • PAP    8 października 2012 - 13:15
Wrocław ma kulturalny potencjał

We Wrocławiu jest potencjał pozwalający myśleć z optymizmem o Stolicy Kultury w 2016 r. – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego szkół artystycznych we Wrocławiu.
Komorowski uznał, że inauguracja roku akademickiego trzech uczelni artystycznych to ważny symbol aspiracji miasta.

„We Wrocławiu jest potencjał pozwalający myśleć z optymizmem o Stolicy Kultury w 2016 r. Tu będzie potrzebna współpraca wszystkich środowisk. To będzie prezentacja kultury polskiej, ale i otwartości Polski na różne środowiska i inne kraje” – mówił Komorowski.

Prezydent zwrócił uwagę, że kultura polska coraz częściej i odważniej bierze udział w propagowaniu i tworzeniu kultury na całym świecie. „Warto podkreślić, że to także jest okazja do otwierania się na wpływy świata zewnętrznego” – mówił prezydent.

Po uroczystości Komorowski uda się do Hali Stulecia, gdzie w towarzystwie ekonomistów, parlamentarzystów i samorządowców zapozna się z projektem Strategii Województwa Dolnośląskiego do 2020 r. O strategii opowie marszałek woj. dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.

Po południu prezydent odwiedzi Ząbkowice Śląskie, gdzie odsłoni pamiątkową tablicę z okazji 725-lecia miasta. Spotka się także z mieszkańcami powiatów ząbkowickiego, dzierżoniowskiego oraz strzelińskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2012-10-12 16:00:43

    Bronek ty nie wiesz co tym mówisz, o czym ...idź zapoluj kochaniutki - trwa odstrzał dzików, a i kaczka często dziennikarska się znajdzie. I kotlety stygną Broniu znowu masz p...u mamuśki!!! "Układ" Wrocławski sprzeniewierzył potencjał kilkunastu imprez - wie to każdy wrocławianin - wyjdź ...do nich na ulicę, posłuchaj "dołów" - tam jest prawda!!!  rozwiń