PARTNER PORTALU
 • BGK

Wrocław oglądał losowanie do Euro 2012

 • PAP    2 grudnia 2011 - 20:38
Wrocław oglądał losowanie do Euro 2012

Około 8 tysięcy osób oglądało na wrocławskim Rynku transmisję z ceremonii losowania grup finałowych Euro 2012, która w piątek odbyła się w Kijowie. Polacy zmierzą się z Rosja, Grecją i Czechami. Z tym ostatnim rywalem biało-czerwoni zagrają we Wrocławiu.
Losowanie można było oglądać na dużym telebimie, stanowiącym centralną część wielkiej sceny, ustawionej w jednym z narożników Rynku. Pierwsi kibice pojawili się pod sceną jeszcze przed godz. 17.00. W czasie losowania trudno było dostrzec flagi Polski, ale gdzieniegdzie dało się zobaczyć pomalowane na biało-czerwono twarze.

Pod sceną ustawiona została także duża, dmuchana wersja oficjalnej piłki, którą będą rozgrywane mecze przyszłorocznych mistrzostw Europy - Tango 12. W czasie losowania tancerze z flagami państw, które wezmą udział w turnieju, ustawiali się w rzędach tworząc przypisane reprezentacjom grupy.

Jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości na telebimie wyświetlona została krótka rozmowa z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem (zabierz głos/oceń prezydenta), który osobiście pojechał do Kijowa oglądać ceremonię.

- Każdy rywal Polski będzie interesujący, sam mam kilka typów np. Czechów - powiedział.

Życzenie prezydenta spełniło się, a w momencie gdy do grupy z Polakami dolosowani zostali właśnie Czesi i Grecy większość zgromadzonych na Rynku osób biła brawo i nie kryła entuzjazmu. Jednak prawdziwa, radosna wrzawa wybuchła, gdy okazało się, że do grupy A trafili także Rosjanie.

Kibice zgodnie podkreślali, że są to najłatwiejsi przeciwnicy, na których mogła trafić reprezentacja Franciszka Smudy i Polacy, jeśli tylko dobrze rozpoczną turniej, mają spore szansa na awans z grupy.

- Najtrudniejszym rywalem w tym zestawieniu wydają się być Grecy. Rosjanie i Czesi są raczej do ogrania, tym bardziej, że gramy u siebie - dodawali.

Cześć kibiców była jednak nieco rozczarowana faktem, że do stolicy Dolnego Śląska (zabierz głos/oceń marszałka) nie przyjadą drużyny typowane na faworytów turnieju m.in. Hiszpania, Holandia czy Niemcy.

Po losowaniu rozpoczęła się cześć artystyczna wieczoru. Na scenie najpierw pojawiła się grupa taneczna One Year To Go Dance Team, według zapowiedzi mają także wystąpić zespoły IRA, Kombii oraz raper L.U.C. Zabawa na Rynku ma potrwać do godziny 22.00.

We Wrocławiu część swoich spotkań będą rozgrywały drużyny z grupy A. 8 czerwca Rosja zagra z Czechami, 12 czerwca Czechy zmierzą się z Grecją, a 16 czerwca Polska podejmie Czechy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • prawdziwy kibic, 2011-12-02 23:26:04

  Super-sceneria,super-towarzystwo,doskonałe wyniki losowania(przydziału do grup)! Czegóż chciec wiecej? Oczywiście prawdziwi kibiceCHCĄ WIĘCEJ !!!
 • Fiołek, 2011-12-02 23:21:23

  sądze, że jest ok. Wszyscy się cieszą, że mogli to oglądać w tak miłych okolicznościach.
 • Steb.x2, 2011-12-02 23:07:35

  Oglądał,oglądał a teraz poszedł spać....Widać to z okien mojego bloku.