PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Otwarcie konsulatu Norwegii

  • MN    20 kwietnia 2016 - 11:48
Wrocław: Otwarcie konsulatu Norwegii
Konsulat Norwegii znajduje się przy Rynku 7. (fot. wikipedia.org)

• Dolny Śląsk nawiązuje bliższe partnerstwo z Norwegią.
• Przypieczętowaniem tej współpracy będzie uroczyste otwarcie Konsulatu Królestwa Norwegii we Wrocławiu, które odbędzie się w piątek (22 kwietnia).
Siedziba Konsulatu Królestwa Norwegii mieści się w Pasażu Pod Błękitnym Słońcem przy Rynku 7. Na ceremonii otwarcia ma się pojawić ponad 200 osób, reprezentujących zarówno stronę polską, jak i norweską. 

Otwarcie konsulatu będzie służyć nawiązaniu strategicznej współpracy pomiędzy regionem i Królestwem Norwegii. Jak tłumaczą władze wojewódzkie, ma to przynieść gospodarcze, kulturowe i społeczne korzyści dla regionu.

Przedstawiciele biznesu zyskają nowych kontrahentów i dostęp do zagranicznego kapitału, natomiast obywatele otrzymają szeroki dostęp do norweskiej kultury i będą mogli łatwiej załatwić sprawy związane z działalnością konsulatu.

W uroczystym otwarciu konsulatu udział wezmą Karsten Klepsvik - ambasador Królestwa Norwegii w Polsce, a także Elsbeth Tronstad - sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Królestwa Norwegii, Dawid Jackiewicz - minister skarbu państwa oraz wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

Uroczystość odbędzie się w piątek (22 kwietnia).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.