PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Podstrefa Legnickiej SSE na terenach EIT+

  • PAP/em    14 lipca 2015 - 06:37

O utworzenie na terenach EIT+ podstrefy Legnickiej SSE stara się stolica Dolnego Śląska.
Rada miejska poparła wniosek o utworzenie podstrefy w ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne. Chcą tego Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Ich pomysł zakłada włączenie do takiej podstrefy ponad 15 ha nieruchomości - tzw. Kampusu Pracze i przyległych terenów inwestycyjnych (sąsiadujących z EIT+).

"Niejednokrotnie przedstawiciele potencjalnego inwestora, zaskoczeni dostępną w EIT+ infrastrukturą i możliwościami współpracy, jeszcze w trakcie wizyty zaczynali wstępnie omawiać możliwości prowadzenia we Wrocławiu projektów badawczych, które wcześniej uznawali za nierealizowalne w Polsce" - zauważa Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Wielką zwolenniczką tworzenia stref 2.0. jest wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn Klik. Jeśli Wrocławowi się uda, to inwestujące tam firmy będą mogły korzystać z takiej samej pomocy publicznej lub zwolnień podatkowych, jakie oferuje na całym swoim obszarze Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.