Wrocław: Polska sztuka współczesna na wystawie w Muzeum Miejskim

Dzieła Zdzisława Beksińskiego, Wojciecha Fangora czy Jerzego Nowosielskiego - w sumie ponad 130 prac polskich artystów współczesnych – będzie można oglądać w Muzeum Miejskim Wrocławia. Wystawa, na którą składają się prace pochodzące z prywatnych zbiorów Grażyny i Jacka Łozowskich, startuje w sobotę (07.10).
Wrocław: Polska sztuka współczesna na wystawie w Muzeum Miejskim
Wyjątkową wystawę prac polskich artystów współczesnych będzie można oglądać od soboty (07.10) (fot.muzeum.miejskie.wroclaw.pl)

Ekspozycja "Wyobraźnia i rygor. Polska sztuka współczesna z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich" będzie prezentowana w Pałacu Królewskim. To pierwsza tak obszerna wystawa dzieł najważniejszych polskich artystów tworzących po 1945 r, które znajdują się w zbiorach Grażyny i Jacka Łozowskich.

- Kolekcja ta, uważana powszechnie za jeden z najważniejszych zbiorów prywatnych sztuki polskiej na świecie, mogłaby być dumą niejednego muzeum - powiedziała rzeczniczka Muzeum Narodowego we Wrocławiu Ewa Pluta.

Na wystawie pokazanych zostanie ponad 130 prac. To dzieła m.in.: Zdzisława Beksińskiego, Jana Cybisa, Wojciecha Fangora, Władysława Hasiora, Marii Jeremy, Alfreda Lenicy, Artura Nachta - Samborskiego, Jerzego Nowosielskiego, Hanny Rudzkiej - Cybisowej, Leona Tarasewicza, Tadeusza Kantora czy Stanisława Dróżdża.

Wśród pokazywanych obrazów, grafik i rysunków znajdą się również dzieła artystów związanych z Wrocławiem, w tym: Waldemara Cwenarskiego, Stanisława Dróżdża, Józefa Hałasa, Alfonsa Mazurkiewicza czy Wacława Szpakowskiego.

Organizatorzy wystawy podkreśli, że niektóre z dzieł była pokazywana wcześniej w muzeach i galeriach w Polsce i za granica, ale znaczna większość prezentowana jest publiczne po raz pierwszy.

Ekspozycję będzie można oglądać do 11 marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE