PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Polska sztuka współczesna na wystawie w Muzeum Miejskim

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 12:11
Wrocław: Polska sztuka współczesna na wystawie w Muzeum Miejskim
Wyjątkową wystawę prac polskich artystów współczesnych będzie można oglądać od soboty (07.10) (fot.muzeum.miejskie.wroclaw.pl)

Dzieła Zdzisława Beksińskiego, Wojciecha Fangora czy Jerzego Nowosielskiego - w sumie ponad 130 prac polskich artystów współczesnych – będzie można oglądać w Muzeum Miejskim Wrocławia. Wystawa, na którą składają się prace pochodzące z prywatnych zbiorów Grażyny i Jacka Łozowskich, startuje w sobotę (07.10).
Ekspozycja "Wyobraźnia i rygor. Polska sztuka współczesna z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich" będzie prezentowana w Pałacu Królewskim. To pierwsza tak obszerna wystawa dzieł najważniejszych polskich artystów tworzących po 1945 r, które znajdują się w zbiorach Grażyny i Jacka Łozowskich.

- Kolekcja ta, uważana powszechnie za jeden z najważniejszych zbiorów prywatnych sztuki polskiej na świecie, mogłaby być dumą niejednego muzeum - powiedziała rzeczniczka Muzeum Narodowego we Wrocławiu Ewa Pluta.

Na wystawie pokazanych zostanie ponad 130 prac. To dzieła m.in.: Zdzisława Beksińskiego, Jana Cybisa, Wojciecha Fangora, Władysława Hasiora, Marii Jeremy, Alfreda Lenicy, Artura Nachta - Samborskiego, Jerzego Nowosielskiego, Hanny Rudzkiej - Cybisowej, Leona Tarasewicza, Tadeusza Kantora czy Stanisława Dróżdża.

Wśród pokazywanych obrazów, grafik i rysunków znajdą się również dzieła artystów związanych z Wrocławiem, w tym: Waldemara Cwenarskiego, Stanisława Dróżdża, Józefa Hałasa, Alfonsa Mazurkiewicza czy Wacława Szpakowskiego.

Organizatorzy wystawy podkreśli, że niektóre z dzieł była pokazywana wcześniej w muzeach i galeriach w Polsce i za granica, ale znaczna większość prezentowana jest publiczne po raz pierwszy.

Ekspozycję będzie można oglądać do 11 marca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.