PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławskie imprezy bliżej natury

  • AW/wroclaw.pl    6 kwietnia 2011 - 15:34

Już w najbliższą sobotę 9 kwietnia rozpoczyna się we Wrocławiu wiosenna edycja Jarmarku Ekologicznego. To impreza, która od 10 lat promuje tam zdrowy styl życia.
Tegoroczny jarmark będzie gościł w nowym miejscu - na skwerze koło katedry św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej.

Sery z mleka koziego, miody, przetwory z owoców i warzyw, chleby na zakwasie, ekologiczne jajka, ciasta, nalewki - to tylko niektóre z produktów, które można będzie kupić prosto od producenta na jarmarku. Zaplanowano też sporo imprez towarzyszących.

Już 9 kwietnia skwer obejmą we władanie lokalni artyści i rzemieślnicy, wytwórcy produkujący metodami przyjaznymi dla człowieka i środowiska oraz rolnicy ekologiczni. Pyszne, ekologiczne jedzenie to nie wszystko - nie zabraknie także ręcznie robionej biżuterii, ceramiki czy też szkła artystycznego. W domkach na Jarmarku będzie można również znaleźć całą gamę smaków produktów lokalnych Dolnego Śląska.

Także w sobote 9 kwietnia  będzie można otrzymać bilet do kina galerii czy teatru w zamian za posegregowane odpady (w ramach ogólnopolskiej akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady, która rozpoczyna się właśnie we Wrocławiu i obejmie 12 miast).

Z kolei 10 kwietnia oraz 16 i 17 kwietnia chętni wrocławianie będą mogli spróbować swoich sił w licznych warsztatach rękodzieła odbywających się w ramach festiwalu „Wy – Twórczość”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • puls, 2011-04-06 16:09:00

    Nic,tylko brac przykład.Naturyzm -dobra rzecz ! Goło i wesoło