PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławskie lotnisko z historycznym wynikiem

  • Dziennik Świdnicki    3 sierpnia 2015 - 09:00

Ponad milion obsłużonych pasażerów i zwiększenie liczby podróżnych o blisko jedną piątą - to wyniki wrocławskiego lotniska z pierwszej połowy 2015 roku. To też czterokrotnie większe tempo wzrostu niż w tym samym okresie 2014 roku. Dane pozwalają prognozować, że port zmierza do kolejnego historycznego sukcesu.
W pierwszej połowie 2015 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło łącznie aż 1,063 mln pasażerów - o 18,4% więcej niż przez pierwsze sześć miesięcy 2014 roku. Stabilny wzrost trwał przez całe półrocze

- To znakomity wynik, który osiągnęliśmy jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnego szczytu, który przypada na lipiec i sierpień - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Najważniejsze, że wzrosty zanotowaliśmy we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego. Lotnisko rozwija się równomiernie i odpowiada na zapotrzebowanie podróżnych w każdym aspekcie.

Regionalne i międzynarodowe

Jak wynika z danych wrocławskiego lotniska, w ciągu pół roku najwięcej pasażerów skorzystało z połączeń niskokosztowych - ponad 591 tys. - a wzrost utrzymał się na poziomie 15,8% w stosunku do pierwszej połowy 2014 roku. Doskonały wynik zanotowano w segmencie połączeń krajowych. Lotnisko obsłużyło tu ponad 208 tys. pasażerów, a wzrost wyniósł aż 34,4%. - Widać ogromne i wciąż zwiększające się zainteresowanie naszych podróżnych lotami krajowymi. To w dużej mierze efekt atrakcyjnej oferty rejsów linii Ryanair do Warszawy Modlin. W lipcu i sierpniu przewoźnik lata także do Gdańska, co znacznie wzbogaca ofertę. Podróżowanie po Polsce jest szybkie i wygodne, a stało się dostępne dla każdego - mówi Dariusz Kuś.
Na trasach krajowych Ryanair wciąż obsługuje mniej osób niż PLL LOT, jednak liczba pasażerów irlandzkich linii zwiększa się w zawrotnym tempie. W ciągu sześciu miesięcy Ryanair obsłużył tu 93,6 tys. pasażerów, a wzrost wyniósł 356%!

Z kolei w segmencie połączeń czarterowych i sieciowych międzynarodowych wzrost wyniósł odpowiednio 25% i 8,7%. Warto przy tym zauważyć, że tour operatorzy wydłużyli sezon wakacyjny, oferując pierwsze wycieczki już w kwietniu, a lotnisko odnotowuje coraz większą liczbę pasażerów czarterowych w zimie i na wiosnę. Wzrost w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych jest spowodowany głównie wzbogaceniem oferty przez linie Lufthansa, które wprowadziły większe samoloty i uruchomiły wieczorne rejsy do Frankfurtu. To efekt rosnących potrzeb pasażerów podróżujących w interesach do i ze stolicy Dolnego Śląska. Wrocław rozwija się gospodarczo, powstają nowe inwestycje, a firmy, często międzynarodowe, rozrastają się. To wymusza podróże.
Na sukces wrocławskiego lotniska wpływa wiele czynników. Najważniejszym jest bogata i dopasowana do potrzeb podróżnych siatka połączeń. Decydujące są też: szybki i wygodny dojazd z parkowaniem oraz najwyższa jakość obsługi - port jest po prostu przyjazny dla pasażerów, którzy przez to chętnie tu wracają. Lotnisko przyciąga nie tylko mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, ale także pasażerów spoza regionu. - Przyjeżdża do nas wielu Opolan, mieszkańcy Wielkopolski czy województwa śląskiego i łódzkiego. W hali odlotów często słychać język angielski i niemiecki, ale także czeski, włoski, hiszpański i francuski - mówi Dariusz Kuś.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: