Wsiąść do pociągu bardzo drogiego

  • Przegląd prasy/Metro
  • 13-05-2010
  • drukuj
Kolejna rzeź na kolei. Przed wakacjami z rozkładu jazdy znikną najtańsze połączenia m.in. do Krakowa, Gdyni, Białegostoku, Wrocławia, Olsztyna czy Suwałk.
Wsiąść do pociągu bardzo drogiego

PKP InterCity nie ujawniło listy pociągów, które w czerwcu znikną z rozkładu. Z nieoficjalnych informacji „Metra” wynika, że nie będzie w nim niektórych połączeń z Gdyni oraz Olsztyna czy Krakowa. Trudniej będzie również dojechać z Lublina i Jeleniej Góry do Wrocławia.

Najbardziej ucierpi wschód Polski, w którym rok temu PKP odcięło od kolei Zamość. Teraz cięcia spotkają połączenia z Lublina do Chełma oraz Przemyśla czy z Białegostoku i Olsztyna do Suwałk. Dla tego ostatniego miasta oznacza to niemal likwidację kolei, bo już dziś z tamtejszego dworca odjeżdża zaledwie osiem składów. Na koniec wypadnie też jedno z połączeń Białystok – Warszawa. W sumie z rozkładu znikną aż 43 pociągi.

Oficjalny powód: długi, jakie PKP IC ma wobec spokrewnionej z nim spółki Polskie Linie Kolejowe, która zarządza torami.

Wciąż nie wiadomo, czy i jeśli tak, to kiedy wrócą do rozkładu pociągi InterRegio (ok. 50), których wprowadzenie spowodowało obniżkę cen biletów. Kursowanie tych składów zawieszono, bo spółka Przewozy Regionalne, podobnie jak jej konkurent – PKP IC, ma potężne długi wobec zarządcy torów – informuje „Metro”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kochani rzadzacy, wiecie dobrze ze Polski juz nie ma, bo stworzyliscie Polske z o,o. I co ty na to, jak naszymi dobrami rzadza zlodzieje i w dodatku manipuluja sobie nami jak niewolnikami- kochany obywatelu opiekunczego panstwa Polskiego z o.o.

Artiko, 2010-05-13 14:02:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE