PARTNER PORTALU
  • BGK

Wsparcie dla orkiestry i muzeum

  • JL    22 października 2010 - 10:37

Capella Cracoviensis oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie otrzymają wsparcie od samorządu woj. małopolskiego.
Capella Cracoviensis dostanie ponad 999 tys. zł dofinansowania na realizację projektu „VERBA ET VOCES 2011 – muzyka w Krakowie – muzyka w Małopolsce”. Przedsięwzięcie ma kosztować 1,9 ml zł.

W ramach projektu odbędzie się cykl 21 koncertów. Organizatorzy planują zaangażowanie ok. 860 wykonawców. Muzyka rozbrzmi w zabytkowych wnętrzach dopasowanych do charakteru utworów. W koncertach zagrają wybitni artyści z całego świata.

Funkcję gospodarza festiwalu pełnić będą zespoły Capelli Cracoviensis (Orkiestra Kameralna i Zespół Madrygalistów), które wystąpią kilkakrotnie w programach autorskich, w charakterze zespołów towarzyszących czy też współpracujących z wykonawcami zagranicznymi. Koncerty festiwalowe zaplanowano w najciekawszych zabytkach Krakowa oraz Małopolski.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie otrzyma 257 tys. zł dofinansowania na realizację projektu Jesień średniowiecza – wiosna renesansu – cykl wydarzeń kulturalno-naukowych. Projekt ma kosztować 577 tys. zł.

Na przedsięwzięcie składa się 7 wydarzeń kulturalno-naukowych i ich promocja, w tym m.in. wystawa na temat historii uzbrojenia, warsztaty rzemieślnicze, turniej rycerski na terenie zamku w Dębnie, koncerty i warsztaty muzyki średniowiecznej i cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.