PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspierają krajoznawstwo i turystykę

  • AZA    17 maja 2010 - 11:45

Dwadzieścia dziewięć towarzystw turystyczno-krajoznawczych, klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji i szkół otrzyma dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach otwartego konkursu ofert dotyczącego upowszechniania krajoznawstwa i turystyki. Wsparcie przedsięwzięć wyniosło 40 tysięcy złotych.
- Cieszę się, że możemy wspomóc turystyczne i krajoznawcze przedsięwzięcia, gdyż w ten sposób przyczyniamy się do rozwoju inicjatyw lokalnych, promocji regionu oraz zdrowego trybu życia  – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku konkurs dotyczący turystyki podzielono, tworząc odrębne dla przedsięwzięć promujących produkty turystyczne oraz upowszechniających krajoznawstwo i turystykę. Wsparcie w ramach drugiego z tych konkursów obejmie organizację cyklicznych rajdów pieszych i rowerowych, spływów kajakowych oraz pozostałych imprez o charakterze turystycznym o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, w szczególności umożliwiających zdobywanie odznak krajoznawczych.

Aby otrzymać dofinansowanie należało złożyć w Urzędzie Marszałkowskim odpowiedni wniosek.

Dotacje posłużą realizacji 29 projektów. Największe kwoty dotacji to 4 tysiące złotych. Otrzyma je Kujawsko-Pomorski Związek Kajakowy w Bydgoszczy na organizację 55. Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Brdzie im. Marii Okołów-Podhorskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.