Wspólne patrole Straży Miejskiej i ITD w Swarzędzu

Z początkiem października, w wyniku nawiązania stałej współpracy, na drogi Miasta i Gminy Swarzędz wyszły wspólne patrole złożone ze strażników Straży Miejskiej i inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.
 Wspólne patrole Straży Miejskiej i ITD w Swarzędzu

Celem takich patroli jest wyłapanie kierowców ciężarówek, którzy nie przestrzegają tzw. znaków "tonażowych".

Niektórzy kierowcy ciężarówek bowiem nagminnie lekceważą tzw. znaki "tonażowe", określające dopuszczalną masę poruszających się po drodze pojazdów. Doprowadza to do utrudnień w ruchu, uciążliwego dla mieszkańców hałasu oraz przede wszystkim do dewastacji dróg. Zwłaszcza, że najczęściej są to wąskie, osiedlowe drogi nie przygotowane do przenoszenia tak dużych obciążeń.

Inspektorzy przy okazji kontroli drogowej będą gruntownie sprawdzać pojazdy pod względem ich stanu technicznego, wyposażenia oraz kierowców pod kątem posiadania wymaganych prawem dokumentów. Strażnicy miejscy nie mają uprawnień do kontroli ruchu drogowego w przypadku tego typu wykroczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

jestem za tym aby krodkodyle-zielone ludki po-putina takim złym kierowcom od razu obcinali głowy jak robią to w necie islamiści

max, 2014-10-03 12:08:22 odpowiedz

to poco takie patrole, skoro strażnicy miejscy nie maja uprawnień do kontroli ciężarówek i zakazów wjazdu tzw. tonażowych? Takie patrole to odrywanie strażników od ustawowych zadań.

piotrek, 2014-10-02 21:07:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE