PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólny głos śląskich powiatów

  • slaskie.pl    27 kwietnia 2011 - 16:39
Wspólny głos śląskich powiatów

Starości z województwa śląskiego dyskutowali o funkcjonowaniu samorządów oraz finansom z UE.
O bieżących problemach i wyzwaniach stojących przed powiatami z naszego województwa rozmawiano podczas Konwentu Starostów Województwa Śląskiego. W obradach uczestniczył marszałek Adam Matusiewicz oraz wicewojewoda Piotr Spyra.

W trakcie spotkania omówione zostały aktualne tematy dotyczące funkcjonowania powiatów w naszym regionie, z uwzględnieniem współpracy z marszałkiem i wojewodą. Jednym z wiodących tematów spotkania była nowa perspektywa finansowa środków UE dla jednostek samorządu terytorialnego po roku 2013.

Starostowie dyskutowali ponadto o problemach związanych z nowym systemem finansowania w nadzorze budowlanym i niewystarczających środkach finansowych w zakresie inspekcji sanitarnej, głównie w kontekście zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Rozmawiano także o zmianach w systemie powiadamiania i lokalizacji poszczególnych zespołów w ratownictwie medycznym. Uczestnicy spotkania z nadzieją przyjęli wstępną deklarację dotyczącą kolejnej edycji programu przebudowy dróg lokalnych, czyli tzw. „schetynówek".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.