PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólny karnet i czytniki dla narciarzy w Tatrach

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    21 listopada 2011 - 07:15

W tym roku górale w Tatrach przygotowali narciarzom niespodziankę – wspólny karnet „TatrySki”, który będzie można wykorzystać w pięciu ośrodkach narciarskich.
Zainstalowano także nowoczesne czytniki – informuje „Dziennik Polski”.

Właściciele niektórych stacji zdecydowali się zainwestować w nowe, elektroniczne czytniki. Zamontowanie urządzeń pozwoliło na podpisanie porozumienia o jednym, wspólnym karnecie. Będzie on obowiązywał w tym sezonie w pięciu ośrodkach narciarskich: Kotelnica, Bania i Kaniówka w Białce Tatrzańskiej, Jurgów Ski w Jurgowie oraz w Czorsztyn Ski w Kluszkowcach.

Wspólny skipas nie jest nowością w Białce Tatrzańskiej. Od 10 lat łączył tam trzy stoki – Kotelnicę, Banię i Kaniówkę. Na jednej karcie można było korzystać z 14 wyciągów. W tym roku będzie ich tu więcej. Wraz z początkiem sezonu ruszy nowa, sześcioosobowa kolej linowa, wzdłuż której udostępnione będą dwie nowe trasy o 172 m różnicy wzniesień. Trasy wyposażone będą w automatyczny system naśnieżania, a jedna z nich zostanie oświetlona najwyższej klasy sprzętem austriackiej firmy Horn - informuje „Dziennik Polski”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.