PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszczęto śledztwo w sprawie zawalonej kamienicy w Poznaniu

  • PAP/AK    5 marca 2018 - 11:35
Wszczęto śledztwo w sprawie zawalonej kamienicy w Poznaniu
Miejsce katastrofy (fot. poznan.pl)

Prokuratura wszczęła w poniedziałek śledztwo ws. zawalonej kamienicy w Poznaniu - poinformowała rzeczniczka poznańskiej prokuratury okręgowej Magdalena Mazur-Prus. W wyniku katastrofy zginęło pięć osób, 21 zostało rannych.
Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło w niedzielę rano. W momencie wybuchu w budynku, według ustaleń służb, znajdowało się 40 mieszkańców. Według służb wojewody, rannych zostało 21 osób, w tym trzy ciężko. Pięć osób zginęło. Na miejscu zdarzenia cały czas trwa akcja ratowników.

"Wszczęte śledztwo dotyczy sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać zawalenia się budowli, którego następstwem jest śmierć co najmniej pięciu osób. To śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda, ale postępowanie decyzją prokuratora okręgowego zostało już przejęte przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu" - poinformowała rzeczniczka.

Mazur-Prus powiedziała, że na miejscu zdarzenia śledczy pracowali już w niedzielę. "W sytuacji nagłego zdarzenia na miejsce jedzie prokurator i pracuje tam bez konieczności wydania postanowienia o wszczęciu postępowania" - powiedziała rzeczniczka.

W miejscu zniszczonej kamienicy cały czas pracuje straż pożarna. Działania prowadzą grupy poszukiwawczo-ratownicze z Poznania, Łodzi i Warszawy, które zmieniają się co kilka godzin. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa akcja ratowników.

- Wszystkim rodzinom ofiar składam najgłębsze wyrazy współczucia - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapewnił, że ws. katastrofy jest w ciągłym kontakcie z ministrem SWiA Joachimem Brudzińskim

- Jest jeszcze kilka osób bardzo ciężko poszkodowanych, hospitalizowanych. Wszystkim tym osobom mam nadzieje, że będzie można już wkrótce życzyć powrotu do pełnego zdrowia - mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.