PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszyscy klienci biura Sky Club w kraju

  • GK/MAX/PAP    17 lipca 2012 - 12:59
Wszyscy klienci biura Sky Club w kraju

Zakończył się proces sprowadzania do kraju turystów biura podróży Sky Club, które 4 lipca br. złożyło wniosek o upadłość.
ZAKTUALIZOWANA. Marszałkowi województwa mazowieckiego udało się bezpiecznie sprowadzić do kraju już ponad 4,8 tys. turystów. Dziś, 17 lipca do Polski wróci ostatnich 10 osób odpoczywających na Cyprze. Sprowadzenie wszystkich turystów pochłonęło ponad 4 mln zł. Do tej pory do urzędu marszałkowskiego wpłynęło już blisko 3,6 tys. wniosków o odszkodowanie. Na składanie roszczeń klienci biura mają czas do 16 września 2013 r.

4 lipca br. biuro podróży Sky Club złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. Informacja o zamiarze złożenia wniosku o upadłość przez Sky Club została do pracowników urzędu przekazana telefonicznie dzień wcześniej. Mimo braku oficjalnych dokumentów, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i służbami dyplomatycznymi rozpoczął starania o ustalenie miejsc pobytu turystów biura i zapewnienie im powrotu do kraju. Służby konsularne już od 3 lipca nawiązywały kontakt z turystami i monitorowały hotele w swoim zasięgu.

Aby sprowadzanie turystów przebiegało sprawnie urząd marszałkowski był w kontakcie z ubezpieczycielem – Towarzystwem Ubezpieczeń TU Europa Na wniosek marszałka województwa uruchomiono gwarancję ubezpieczeniową, która w tym wypadku wyniosła 25 mln zł. W pierwszej kolejności z tej kwoty pokrywane są koszty powrotu do kraju turystów przebywających poza granicami.

Niestety, część turystów natychmiast po opublikowaniu przez biuro informacji o planowanym upadku była wykwaterowywana z pokoi hotelowych. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. w Egipcie, Maroku, na Krecie czy Korfu. W trudnej sytuacji znalazło się w sumie ponad tysiąc klientów biura podróży Sky Club.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (1)

  • turysta -stary , 2012-07-17 14:04:52

    Aż ---dziwne ---, że tematem SKAY -KLUBU szybko nie ZAJMUJE SIE NASZA PROKURATURA !!! GDZIE SA WŁASCICIELE ---KIEROWNICTWO BIURA ? SKAY ---TRIADA?? TEŻ PRYSNĘLI ZAGRANICĘ ???? wERYFIKACJA PROKURATORSKA ---, KTO ZA TYM STOI ?????????????