PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszystkich Świętych, wypadki: 32 osoby zginęły, a 430 zostało rannych podczas długiego weekendu

  • PAP/AT    2 listopada 2016 - 09:05
Wszystkich Świętych, wypadki: 32 osoby zginęły, a 430 zostało rannych podczas długiego weekendu
W całym kraju trwa akcja "Znicz 2016" (fot.pixabay.com)

• Od piątku (29 października) na drogach zginęły 32 osoby, a 430 zostało rannych w ponad 350 wypadkach, do których doszło na drogach.
• Policja zatrzymała w tym czasie prawie tysiąc pijanych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji.
Jak co roku w związku ze świętem Wszystkich Świętych w okolicach cmentarzy, na trasach wyjazdowych i wjazdowych do miast było bardzo tłoczno.

Od piątku do środy w całym kraju trwa akcja "Znicz 2016", w którą zaangażowanych jest kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Na drogach dojazdowych do miast oraz w pobliżu cmentarzy jest więcej policjantów, którzy razem m.in. ze strażnikami miejskimi czuwają nad bezpieczeństwem. W ramach akcji "Znicz" cmentarze, przystanki i targowiska patrolowane są również przez policjantów ubranych po cywilnemu.

Czytaj też: Zmarli samorządowcy: Oni odeszli w mijającym roku

Kierowcy powinni spodziewać się kontroli prędkości i stanu technicznego aut. Na ich pobłażliwość nie mogą liczyć ci, którzy prowadzą samochód pod wpływem alkoholu. Ci, którzy jeżdżą brawurowo, powinni pamiętać, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym traci się prawo jazdy.

Policja przypomina też o obowiązku noszenia w okresie jesiennym przez pieszych elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Za brak "odblasków" grozi mandat.

W ubiegłym roku dzień Wszystkich Świętych przypadał w weekend, w ciągu trzech dni doszło wtedy do 225 wypadków. Zginęło w nich 30 osób, a 265 zostało rannych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.