PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszystkie drogi prowadzą do Gdyni

  • JL    11 marca 2010 - 15:26
Wszystkie drogi prowadzą do Gdyni

Podróżnicy, żeglarze i alpiniści spotkają się od 12 do 14 marca w Gdyni. Poznamy laureatów nagrody Kolosy za rok 2009 i zwycięzcę nagrody im. Andrzeja Zawady.
Podczas XII Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędą się  Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia jeden z młodych globtroterów otrzyma ufundowany przez prezydenta Gdyni grant podróżniczy wart 10 tys. zł na wymarzoną wyprawę. Organizatorzy spodziewają się w tych nawet 10 tys. gości. Wstęp wolny.

Uczestnicy spotkań będą mieli okazję wysłuchać ponad 70 prelekcji osób, które, jak pisze znany speleolog i badacz Maciej Kuczyński, „porzuciły swój dom i bezpieczne życie, aby wyruszyć na szlak odkrywczej przygody, nieprzetartymi ścieżkami, otwierać przed nami nowe światy i wytyczać nowe granice możliwości człowieka”.

Organizatorzy przygotowali konkursową wystawę zdjęć Fotoglob, a także wystawę „Uśmiech Świata”, której autorką jest znana z telewizyjnych programów Elżbieta Dzikowska – gość specjalny spotkań. Pokazom zdjęć i filmów towarzyszyć będą również: seminarium dla osób podróżujących z małymi dziećmi, salon mediów podróżniczych oraz targi sprzętu i odzieży outdoorowej.

Szczegółowy program na http://www.kolosy.pl/ i http://www.gdynia.pl/spotkania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.