PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszystkie drogi prowadzą nad morze?

  • AW/um-zachodniopomorskie.pl    24 lipca 2011 - 15:43
Wszystkie drogi prowadzą nad morze?

Wakacje to zawsze czas wzmożonego ruchu . Podróżującym nad Bałtyk w zachodniopomorskim mogą pomóc mapy alternatywnych tras dojazdu z południa województwa nad morze.
Kierowcy jadący nad morze od strony Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, Bydgoszczy oraz Poznania i Piły mają do dyspozycji pięć tras alternatywnych. Poprowadzą ich do nadmorskich miejscowości mapy, które zostały przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji, we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
 
Pierwsza trasa dla turystów podróżujących ze strony Bydgoszczy wiedzie przez  Biały Bór, Bobolice i Koszalin. Turyści jadący od strony Poznania i Piły mogą wbrać drogę przez Wałcz – Czaplinek – Połczyn-Zdrój -  Białogard – Kołobrzeg. Z kolei kierowcy z Zielonej Góry i Gorzowa dojadą alternatywnie nad morze trasą Renice (S3) – Lipiany – Pyrzyce – Stargard – Nowogard – Gryfice – Pobierowo. Oprócz wymienionych objazdów do wyboru mamy jeszcze dwie alternatywne trasy nad morze. Do Międzywodzia można dojechać kierując się na Modrzewie – Kąty – Stepnicę – Wolin i Kamień Pomorski. Natomiast do Świnoujścia możemy  dojechać korzystając z alternatywnej trasy po niemieckim pograniczu: przez Chojnę do Schwedt, potem Kołbaskowo, Szczecin, Lubieszyn, Pasewalk i Anklam.
 
Na mapach z zaznaczonymi trasami alternatywnymi, oprócz miejsc pomiaru prędkości i utrudnień w ruchu, zaznaczone są także kąpieliska i plaże strzeżone. Bezpłatne mapy z trasami alternatywnymi są dostępne na stacjach benzynowych, w punktach informacji turystycznej, razem z lokalną prasą. Oczywiście są dostępne w sieci – można je pobrać ze strony internetowej www.szczecin.kwp.gov.pl lub tutaj
 
 W okresie wakacyjnym Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie będzie realizował kilkadziesiąt inwestycji krótko- i długoterminowych na terenie województwa. Informacja o aktualnych utrudnieniach na drogach wojewódzkich na bieżąco dostępna jest w serwisie internetowym www.zzdw.koszalin.pl w zakładce Utrudnienia lub http://www.zzdw.koszalin.pl/html/utrudnienia Warto zajrzeć na te strony, gdyż lepiej wiedzieć przed wyjazdem na przykład o tym, że od lipca do końca roku nie przejedziemy przez most graniczny w Gryfinie z powodu jego przebudowy.

Także na drogach krajowych w naszym regionie trzeba się liczyć z utrudnieniemi. W budowie nadal są obwodnice Nowogardu, Miękowa oraz Troszyna, Parłówka i Ostromic. 

O utrudnieniach w ruchu na drogach krajowych można dowiedzieć się z serwisu www.gddkia.gov.pl oraz pod numerem telefonu: 91 43 25 314.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • TEKO, 2011-07-24 22:40:23

    Nie sa podzielone! I nigdy(chyba)! nie będą
  • Wąsacz, 2011-07-24 19:32:02

    są tacy którzy mówią, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, inni że podobnoż do szczęścia... jak widać zdania są podzielone!!!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: