PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybierz się na przejażdżkę atrakcją turystyczną Krośnic

  • ZWI    24 maja 2013 - 17:38
Wybierz się na przejażdżkę atrakcją turystyczną Krośnic

Kolejka wąskotorowa z prawdziwą, kilkudziesięcioletnią lokomotywą parową to najnowsza atrakcja oddalonych o blisko 60 km od Wrocławia Krośnic. W weekend pojadą nią pierwsi chętni.
Na przejażdżkę Krośnicką Kolejką Wąskotorową mozna się wybrać w sobotę i w niedzielę (25 i 26 maja) od godz. 13 do parku pomiędzy Wierzchowicami i Krośnicami.

Nowa atrakcja turystyczna Krośnic znajduje się w malowniczym otoczeniu Doliny Baryczy. Oprócz prawie trzech kilometrów trasy kolejki wąskotorowej, na terenie dziewiętnastowiecznej posiadłości powstały stawy rekreacyjne, lokomotywownia, dworzec i stacje kolejowe. Na każdym z przystanków będzie można zapoznać się z historią krośnickiej kolejki, która kursowała tu już na przełomie XIX i XX wieku. Całość inwestycji kosztowała prawie 7 mln zł i została dofinansowana kwotą 4,6 mln zł z funduszy unijnych.

Przejażdżka „wąskotorówką” to nie lada gratka dla fanów kolejnictwa. Wyprodukowany w 1955r. w Chrzanowie, opalany węglem parowóz, do niedawna stał przed jedną z nadmorskich restauracji i nic nie zapowiadało, że zyska drugie życie. Lokomotywa parowa PX 48-1907 oraz lokomotywa edukacyjna „Tomcio” kursować będą w dni powszednie i weekendy (rozkład jazdy znajduje się na stronie www.kolejkakrosnice.pl).

Oprócz samej przejażdżki kolejką, można też do zwiedzić Muzeum Kolejnictwa. Wśród weekendowych atrakcji zaplanowano również pokaz kaskaderskiej jazdy konnej i… napad na jadący pociąg. Miłośnicy muzyki również znajdą coś dla siebie, gdyż gwiazdą imprezy będzie koncert zespołu Oddział Zamknięty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.