PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybuch gazu w Koninku po rozszczelnieniu butli

  • PAP/PSZ    11 grudnia 2017 - 13:22
Wybuch gazu w Koninku po rozszczelnieniu butli
Po wybuchu gazu do szpitala trafiły dwie osoby. (fot. Shutterstock.com)

Starsze małżeństwo zostało poszkodowane w wyniku wybuchu gazu w Koninku w powiecie szamotulskim. Przyczyną wybuchu było najprawdopodobniej rozszczelnienie butli z gazem.
"W wyniku zdarzenia do szpitala zostały przewiezione dwie starsze osoby z mieszkania, w którym doszło do wybuchu. Małżeństwo odniosło oparzenia I stopnia. Z innych mieszkań ewakuowano też dwie kolejne osoby" - poinformował oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej kpt. Karol Kędziorski.

Jak dodał, do wybuchu doszło najprawdopodobniej w wyniku rozszczelnienia butli z gazem. "Obecnie na miejscu znajduje się 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i grupa poszukiwawczo-ratownicza z Poznania, która zabezpiecza budynek pod względem konstrukcyjnym".

Wybuch uszkodził m.in. fragment ściany nośnej w jednym z pomieszczeń. Na miejscu trwają oględziny z udziałem przedstawiciela nadzoru budowlanego, który podejmie decyzję, czy budynek nadaje się do zamieszkania, i czy mogą do niego wrócić lokatorzy.

To już drugi wybuch gazu na terenie województwa wielkopolskiego 11 grudnia. Wcześniej do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Wielowieś. Wskutek wybuch poparzona została 89-letnia kobieta.

Czytaj także: Wybuch gazu ranił starszą kobietę w Wielkopolsce

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.