PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybuch gazu w Poznaniu. Miasto zapewni pomoc poszkodowanym

  • PAP/KDS    4 marca 2018 - 10:44
Wybuch gazu w Poznaniu. Miasto zapewni pomoc poszkodowanym
Do wybuchu gazu doszło ok. godz. 7.50 w niedzielę. (fot.malopolska)

Trwa poszukiwanie osób, które mogą być jeszcze pod gruzami zawalonej kamienicy na ul. 28 Czerwca w Poznaniu. - Poszkodowanym zabezpieczyliśmy możliwość noclegu przez dwa tygodnie, później zabezpieczymy również mieszkania socjalne - zapowiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne w wyniku wybuchu gazu i zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu. Na miejscu zdarzenia trwa akcja ratownicza. Jak poinformował rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Brandt, do wybuchu gazu doszło ok. godz. 7.50 w niedzielę (4.03).

Prezydent Poznania na briefingu prasowym zapewnił, że będzie na bieżąco informował o rozwoju sytuacji.

- W tej chwili są tam psy, które szukają ewentualnie jeszcze osób, które mogą pod gruzami być - powiedział dziennikarzom. - Dla tych osób zabezpieczyliśmy możliwość noclegu przez dwa tygodnie, potem będziemy również zabezpieczać mieszkania socjalne i jakąś pomoc - zapewnił. Jak dodał, te osoby, które są ranne, mają zapewnioną pomoc lekarską na najwyższym poziomie - podkreślił prezydent miasta.

Komunikat w sprawie tragedii w Poznaniu wydało też Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. - W Poznaniu trwa akcja ratownicza po tym, jak przed godziną 8:00, doszło do katastrofy budowlanej. Minister Joachim Brudziński na bieżąco przekazuje informacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, które otrzymuje od komendanta głównego PSP i wojewody wielkopolskiego - napisano w komunikacie. 

MSWiA informuje, że w działaniach bierze udział Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Poznania. Na polecenie komendanta głównego PSP do Poznania jadą jeszcze 2 grupy strażaków z psami i specjalistycznym sprzętem poszukiwawczym.

Minister Joachim Brudziński na bieżąco przekazuje informacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, które otrzymuje od komendanta głównego PSP i wojewody wielkopolskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.